| theStar a întrebat:

Niciodata nu am inteles de ce trebuie ca femeile sa poarte batic pe cap cand intra in biserica.stiti d ce?

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Pentru ca in Biblie scrie : O femeie mai bine sa fie cheala, decat sa fie cu capul descoperit! Sa explic, nu stiu!

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Conform bibliei crestine femeia trebuie sa fie acoperita pe cap si imbracata cuviincios, acoperita peste tot corpul, dupa chipul si asemanarea Preasfintei Fecioare Maria.

| Carouri a răspuns:

De ce nu le intrebi pe ele? big grin

| adyttu a răspuns:

Pentru ca asa este scris in Cartea Sfanta si daca nu respectam cuvantul lui Dumnezeu este grav. Citeste Corinteni I capitolul 11.

| Baiatul Virus a răspuns:

Pentru ca femeile au parul lung si nu e frumos sa te arati asa
?
big grinDDD.>><

| aureldlmn a răspuns:

In semn de supunere si respect, depinde si de biserica