Noi cursuri si ateliere la Fundatia Calea Victoriei in luna Noiembrie

Înainte să îți faci programul pentru luna Noiembire, trebuie neapărat să arunci o privire pe noile cursuri și ateliere pe care le-a pregătit Fundația Calea Victoriei pentru tine.

Alege un curs relaxat și jucăuș despre istoria artei care îți va oferi reperele necesare fără măcar să îți dai seama căt de multe înveți, sau află poveștile palatelor europene în cadrul unui atelier care îmbină arhitectura cu istoria. Te așteptăm și la atelierul dedicat parfumierului din tine, dar și la un nou curs de improvizație.

Sunt PERFECŢIONIST dar tratez, din 3 Noiembrie, cu Anca Coman

Călătorie în LITERATURA RUSĂ: mistici, profeţi, utopii, din 4 Noiembrie, cu Dana A. Popa

Atelier de TEHNICI DE RELAXARE, din 6 Noiembrie, cu Geo Pană

Vreau pricep la ARTĂ, din 8 Noiembrie, cu Arina Gheorghiţă

POVEŞTILE CASTELELOR ŞI PALATELOR celebre din Europa, din 9 Noiembrie, cu Monica Neaţu

Atelier de iniţiere în ARTA PARFUMERIEI, din 11 Noiembrie, cu Iulia-Victoria Neagoe

ATELIER DE IMPROVIZAŢIE, din 14 Noiembrie, cu Simona Năstase

Zeiţele din noi – ARHETIPURI ALE FEMINITĂŢII, din 15 Noiembrie, cu Monica Găitănaru

---

Fundația Calea Victoriei este singurul loc din București în care te poți dezvolta cu ajutorul artei și culturii printr-o diversitate mare de cursuri și evenimente culturale si interactive. De peste 10 ani inspirăm prin arte și cultură și susținem tinerii talentați. Am reușit să ducem o muncă de pionierat în felul în care se organizează evenimentele culturale și, în timp, am devenit o academie în cadrul căreia peste 100 de cercetători, artiști și traineri s-au format ca lectori.

Ne mândrim cu peste 50 000 de cursanți care au participat la proiectele noastre și cu peste 2000 de tineri care au beneficiat de burse (participare gratuită la cursurile preferate). Mulțumim tuturor celor care ne-au fost alături în toți acești ani: Cercul Militar Național, Grand Hotel Continental, Universitatea Națională de Muzică din București, Banca Națională a României, Teatrul Odeon și Muzeul Cotroceni.

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

SI care-i intrebarea?
Cu ce va pot fi de folos?
happy

p.s.
Ati postat ca INTREBARE, nu ca anunt...

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Nu e intrebare e un anunt informativ

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Deasupra a fost scris:
" TPU.ro întreabă: "
= postare in categorie /loc gresit...

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Eu cred ca e la categoria corecta =timp liber

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Sunt doua categorii principale: intrebari si anunturile TPU.
Prima sigur nu este...

Timpul liber e subcategorie, la intrebari.

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Atunci hai sa o transformam intr o intrebare, ai de gand sa faci un curs anul asta? ce parere ai despre cursurile alea?

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Doresti sa participi la cursurile? (link).

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Https://www.fundatiacaleavictoriei.ro/......ti-utopii/
ca exemplu, acolo sus sunt mai multe cursuri

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Sterge "intrebarea" si posteaz-o din nou, ca intrebare, in formatul pe care l-am indicat (cu link-ul inclus)

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Uite un curs Atelier de tehnici de relaxare
Vom învăţa să ne relaxăm prin:

exerciţii de respiraţie
exerciţii de meditaţie
meditaţia cu lumină
meditaţie activă
meditaţie de eliberare de stres
meditaţie de curăţare a centrilor energetici şi deblocarea lor
tehnici de eliberare a energiilor negative
Muzica de meditaţie specială Zen şi cea shaman

ce parere ai?

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Pune cate o liniuta in fata fiecarei linii in enumerare, Muzica cu minuscula si... pune si LINK-ul la pagina, pentru a se putea afla detalii...

In acest fel se poate posta, dar e mult mai complicat si n-are "gust" atragator...

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Tu ai postat aceasta "intrebare"?
Daca nu, n-are rost s-o mai lungim.
Daca da, atunci sterge-l si anunta-ma sa formulez/afisez postarea in forma buna.

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este întrebarea?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o intrebare, este o informatie despre cursurile fundației Calea Victoriei pentru cei care doresc sa participe la un curs organizat de catre ei

Înainte să îți faci programul pentru luna Noiembire, trebuie neapărat să arunci o privire pe noile cursuri și ateliere pe care le-a pregătit Fundația Calea Victoriei pentru tine.

Alege un curs relaxat și jucăuș despre istoria artei care îți va oferi reperele necesare fără măcar să îți dai seama căt de multe înveți, sau află poveștile palatelor europene în cadrul unui atelier care îmbină arhitectura cu istoria. Te așteptăm și la atelierul dedicat parfumierului din tine, dar și la un nou curs de improvizație.

| AdrianVoicu a răspuns:

Dar eu de ce nu pot sa scriu cu albastru? crying
De ce e viata asa de cruda? De ceee?sad