| Cathy_8809 a întrebat:

Nu e o intrebare, dar vreau sa imi fac public blogul;) Daca va place sa cititi, macar putin, acesta este blogul meu : http://perfectforacoffee.blogpot.com. Daca aveti timp, poate va uitati? ^^ Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Jeny1 a răspuns:

Am,, răsfoit´´ puțin blogul tău. Mi se pare interesant. Mâine voi avea timp să-l văd serios. Hai să facem schimb de link-uri http://cartilibere.blogspot.com. Cînd ai timp, of course!

| Gixaabaii a răspuns:

Deci e prea superb
sa mor eulaughing
e prea de tot
ai o imaginatie foarte bogata!
deci imi place tot
dar mai special asta

Imi invalui mintea in imaginatie. Trantesc usa in fata realitatii si incep sa visez. Fumul acru al eternitatii ma destrama in mii de bucatele parfumate si inghetate. Padurea se asterne in fata ochilor mei intr-un tablou plin de verdeata si frumusete. Ma invelesc cu vantul intepator ce ma linisteste si imi spun "E realitatea mea"

Vreau sa te sun in momentul acesta si sa te intreb "Ce naiba se intampla cu noi?" . De ce e o zi da , o zi nu? Refac . Doua zile da , sase zile nu? Ma invinovatesc pe mine , crezand ca am facut ceva ce nu trebuia . Am avut din nou acele "fite" pe care nu le observ , sau ti-am spus ceva ce te-a deranjat? Numai cand ma gandesc , imi vine sa tip , dar nu o fac . Ma calmez , luand guri mari de aer dar totul in zadar . Simt cum raman fara aer , foarte serios ! Nu pot respira regulat si cand expir aerul calator, se aude ca un oftat . Mai tii minte de aceea gaura din pieptul meu ? Se largeste din nou si mi-e frica sa nu ma obisnuiesc cu sentimentul acesta. Nu. Ma insel singura . Deja m-am obisnuit cu el . Ce se va intampla in urmatoarele zile ? Ce se va intampla cu duminica? Crezi ca am uitat? Deloc. Doar acolo mi-e mintea , nu ma pot concentra in totalitate pe ceva . E ca o zi ploioasa si lunga in mijlocul Africii calde si insorite .

Simt picături mari si reci de apa izbindu-se de fata mea. Am ochii închişi deci nu pot sa vad nimic. Adun în plămîni aerul umed si pictat cu rozmarin , disting vocile ce sunt la un kilometru distanta si deschid usor ochii impanziti. Lumina puternica mă loveşte în ochi . Ceea ce pare a fi un reflector îmi deschide pielea la culoare si observ ca este televizorul.
Intri în camera si canti în gura mare "S&M" .
-Ce faci? întrebi lungind "a" în obişnuitul tău salut. Zambesc uşor si aprob din cap, ceea ce la mine înseamnă bine.
-Mister Musculo?
Tu ridici din umeri si îţi arati fata inocenta. Îmi aud rîsul răguşit si ma întreb cat o sa mai tina răceala asta.

deci iti adorr mult blogul

| Cathy_8809 explică:

Pardon... http://perfectforacoffe.blogspot.com
cel de sus este gresit. ^^"