| Guitarlove a întrebat:

Nu inteleg cum se aleg expertii TPU? Ca vad ca unii sunt experti daca au 50 de intrebari castigatoare si de exemplu mumoasa care eu cred ca merita sa fie experta TPU. are 200 si ceva parca de raspunsuri castigatoare straight face.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mai multe detalii intra aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=134.

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mai cauta pe site ca a mai fost intrebarea asta de cateva ori si un user a facut o expunere de 5 pagini despre logica alegerii "expertilor". De luna asta, exista posibilitatea de a propune pe blog useri ca sa devina "experti". Daca vezi pe cineva care iti atrage atentia si consideri ca ar trebui sa primeasca "titlul" de expert, il poti propune.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Doo19, multumesc foarte mult pentru apreciere.love struck
Raluca este singura care decide cine merita si cine nu.winkingCred ca nu conteaza numai raspunsurile castigatoare.big grin
Acum depindewinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Se pare ca sunt anumite criterii de departajare, si noi nu le stim.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Conteaza si varsta, studiile si experienta de viata. Mumoasa, desi are o bogata cariera pe TPU, este o adolescenta, si de aceea nu a fost facuta expert.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Tudor, nu poti sa dai raspunsuri inteligente si experimentate daca pur si simplu nu le ai la indemana. Faptul ca mike, la 15 ani, a fost facut expert, e nejustificat. Sunt domenii de cultura generala, medicale, probleme sociale, politica, cum ar putea un tanar care inca nu a terminat liceul si care acum descopera viata sa ma ajute? Dand copy paste de pe google? Da, e bine, dar daca nu are puterea de discernamant ca ce copiaza e si corect? Daca nu ma insel, cred ca chiar tu ai dat un raspuns la o intrebare despre Nefertiti complet nefundamentat. Desi era copiat de pe internet, era lipsit de discernamant.

Expert nu este acela care poate ajunge la informatii, pentru ca asta toti putem sa o facem, ci acela care stie sa opereze cu informatiile.

| spiritul a răspuns:

Dai spaga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expertul @Mike mi-a raspuns o data la o intrebare, unde a facut afirmatia ca are 15 ani (poate acum are 16), dar ofera, cand e nevoie raspunsuri inteligente si de folos celor care pun intrebari.
Deci nu varsta sta in calea celor care vor sa devina Expertii, ci modul in care raspund intrebarilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat ce raspunsuri castigatoare are mumoasa? Nu zic ca nu e o fetita desteapta la cei 14-15 ani, dar mai are de invatat multe pana cand o sa ajute cu adevarat. Toate la timpul lor! Fetelor, dragele mele, ganditi-va la experienta voastra la 15 ani si vedeti daca va puteti compara cu persoane mature care intr-adevar dau ajutor pe acest site. Si nu ma gandesc la sfaturi despre cosmetica, asortat culori, ceaiuri de dureri de cap, ci la sfaturi din experienta de viata, sau sfaturi date de medicii de pe site, parinti care au copii de varsta voastra, studenti...etc. Sper ca intelegetti si nu va suparati.