| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

Nu-mi gasesc telefonul, l-am cautat si il voi cauta in continuare(sunt vreo 2-3 zile - oricum am sesizat cam tarziu disparitia lui). Daca l-am pierdut intr-adevar ce ar trebui sa fac? Sa blochez simul? Am incercat sa-mi aduc aminte ce am facut, dar... Vreau intamplari, sfaturi si opinii. Vreau raspunsuri seroase! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Buna.E un seniment foarte napsa atunci cand pierzi mai ales telefonu.Stiu cum e.Ce pot a zic eu sper sa l gasesti.Mai intai blocheaza carartela.Eu te sfatuiesc sa stai linistita, se mai intampla.Asta e.o farte dificil.mai ales daca telefonul era performant.Si eu mi am pierdut un telefon, eram pur si simplu disperata.Dar l am gasit.Am incercat sa mi aduc aminte ce am facut.L am cautat peste tot.Am intrebat pe toata lumea adica prieteni, rude...Asta e tot ce poti face si tu.Ce sa zic sper sa il gasesti, si inca o data iti pun stai linistita, se mai intmpla.probail iti vei lua alutl.gandeste te ca asa a fost sa fie.Si ai grija pe mai departe.Succces in cautarea lui! Pupicii si fi tare:*happy!

7 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Ai incercat sa-l suni si sa vezi de unde se aude? O prietena de-a mea asa a facut, am mers la ea dupa scoala iar ea la pierdut in gradina de langa casa, in iarba. Trebuie sa dai telefon la Orange, Vodafone, cosmote, frog, etc,(pe ce retea esti tu) sau sa mergi la sediul lor si sa spui sa blocheze abonamentul (daca ai), ca sa nu vorbeasca ala care il gaseste (daca la gasit) si sa vb zi si noapte, apoi sa platesti tu 500 de lei. Roaga-i frumos si daca poate sa iti localizeze telefonul. Nu stiu daca ei pot, dar cumva aia de la politie pot. Poate poti sa treci pe acolo sa zici ca ti-ai piersut si sa-l detecteze unde e. (numai daca era scump rau telefonul).

| FroddoLikesBlood a răspuns:

Daca bateria era descarcata cu atat mai rau, ma gandeam ca puteai sa suni de pe alt numar.Off.

| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ explică:

Apropo am uitat sa precizez bateria era descarcata!

| Anonim203 a răspuns:

Buna.Suna-te dupa numarul cuivahappy.Eu asa am facut cand l-am pierdutbig grin
Succes!

| Adrianf a răspuns:

Salut, daca esti pe abonament blocheaza-l cat poti de repede ca altfel o sa se vorbeasca de pe el foarte mult, daca esti pe cartela, scapi mai ieftin. Incearca sa dai un mesaj si sa il rogi pe cel ce l-a gasit sa ti-l returneze si ii spui ca o sa ii oferi o recompensa, daca e o persoana de treaba o sa ti-l returneze, cu sau fara recompensa, daca nu, nu. Abonamentul de poate debloca, mi se pare ca si cartela o poti recupera(numarul), de asta nu sunt foarte sigur. In rest, intreaba si tu parintii sau fratele/sora daca ai, sa nu l-o fi luat.Multa sanatate, si sper sa-ti gasesti telefonul.

| Energyboy a răspuns:

Pai trebuie sa inchizi abonamentul daca e pe abonament si sa suni sa vezi daca raspunde cineva poate lo fii gasit intre timp si e mai usor de gasit. Funda.

| alynutza6820 a răspuns:

Daca il ai pe abonament suna la centru si spune-le ce s-a intamplat,Pune pe cineva sa sune pe cartela ta si sa te uiti peste tot de el poate il auzi.happy Ar fi naspa sa nu sune, sa nu ai semnal sau baterie, sau sa iti fi scos cartelaa si...sa foloseasca telu.sadCondoleantze.Nu mai zic fundita pentru ca stiu ca nu iti arde acum de funda