| MartinM a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre pennyboard si skateboard.Sunt incepator, placa ar fi folosita doar pentru deplasarea prin oras, nu pentru scheme in parc etc.

Răspuns Câştigător
| tche a răspuns:

Dacă vrei să te plimbi prin oraș, ia-ți mai degrabă un longboard, sau worst case scenario, pennyboard.
Deși pentru deplasat merge mai bine o trotinetă gen oxelo 7, că prinzi viteză, ai echilibru, se pliază și mai are și amortizor.

1 răspuns:
| Seby52 a răspuns:

Alege pennyboard-ul. E mult mai usor ca greutate si este specific pentru ceea ce vrei tu sa faci.