| Vasybulan a întrebat:

O mica intrebare pentru cei fumatori.
Ce tigari fumati si cam cate/zi?
P.S. eu fumez Dunhill negru si cam 10-12 pe zi
big grin

23 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Rulez tutun, foite scurte. Cam 10-15/zi(15h)

| IMC90 a răspuns:

Lucky Strike, din urmatoarele motive :

- sunt printre putinele tigari din care chiar simti ca fumezi
- nu au un aspect cool (vezi tigarile vogue) deci nu va fuma toata prostimea. Sunt tigari adevarate nu paie pentru pokemoni
- fumezi mult mai putine in comparatie cu alte tigari (ai fumat una, nu-ti mai trebuie alta 3-4 ore) ceea ce inseamna economie la bani si sanse mai micute de a face bolile fumatorilor (atentie, n-am zis ca nu sunt sanse)

De asta iarna tot incerc sa ma las, chiar reusisem asta cateva luni... Sfatul meu copii, lasati-le reaq ca nu-s bune! Numa bani aruncati aiurea pe fum + tot pachetul de neplaceri (miros urat, raguseala, etc)

| Vasybulan explică (pentru IMC90):

Stiu cum e in legatura cu neplacerile provocate de acel fum. Si desi si eu sunt fumator, nu suport sa simt pe cineva care tocmai a fumat. Nu suport acel miros.

| hummer24 a răspuns:

O sa mori

| Vasybulan explică (pentru hummer24):

Fii atent o faza. Se spune ca o tigara scurteaza viata cu cca. 10-13 min. Daca de exemplu maine ma loveste o masina, daca nu fumam ma lovea mai tarziu, sau muream mai tarziu? Zi si tu?
big grin

| hummer24 a răspuns (pentru Vasybulan):

Pai aia e ca daca mori dintr-o data mai e cum mai e, dar pe viitor, o sa ai probleme cu inima, plamanii si de tot felul, o sa te plimbi prin spitale. Mai bine faci altceva in loc sa fumezi

| Vasybulan explică (pentru hummer24):

Asta o stiu si eu, da mno, prostia omului
big grin

| crynys a răspuns:

Kent 1 un pachet/zi

| Anonimus_1246 a răspuns:

Marlboro light + - 10 tigari la zi depinde...cateodata mai putin de 10 cate odata ajung si la un pachet mare tinand caont k eu aici in Italia imi iau doar de 10 tigari big grin

| Vasybulan explică (pentru Anonimus_1246):

Ma bucur ca gasesc si aici romani de peste hotare
big grin

| Kenichi a răspuns:

Fumez tot dunhill negru 1 pachet si ceva cateodata 2

| Vasybulan explică (pentru Kenichi):

Pe zi? Wow nu crezi ca-s multe?

| Kenichi a răspuns (pentru Vasybulan):

Pai depinde eu dorm doar intre 3 si 6 ore maxim si restul zilei stau treaz. ti se pare mult? mentionez ca am 19 ani si fumez de la 13 ani

| bobocel12 a răspuns:

Niciuna.

| Vasybulan explică (pentru bobocel12):

Fara suparare dar am specificat ca e o intrebare adresata fumatorilor
big grin

| unknow91 a răspuns:

Eu fumez Marlboro rosu, si fumez cam 2 pachete pe zi,dar la o distractie ceva, cand mai apuc sa mai beau, depasesc 2. sad
Fumez mult si am incercat sa ma las dar nu pot. sad

| sierjuu a răspuns:

Kent 1, in general 2-3 zile maxim 4.
La un chef, imi iau tot timpul 2 pachete sa nu raman in pana laughing

| slazzer a răspuns:

Tigari facute 10+ pe zi

| slazzer a răspuns:

Cand vin in tara si fumez kent pall mall dunhill, etc... nu le prea simt, am uitat sa zic...

| Moniic16 a răspuns:

Eu fumez Kent 8, cam 4 pe zi laughing))). Mai mult fumez cand sunt cu gasca -.- sau cand sunt suparata.

| bekobebeko a răspuns:

Parliament Aqua Blue...Le recomand tuturor fumatorilor! Inca un sfat ``benefic`` gatului Dumneavoastra incercati sa fumati doar o marca de tigari deoarece doza administrata de la tigare la tigare este diferita! 1 pachet este suficient pentru orice fumator

| StefYmic a răspuns:

Si eu am 15 ani fumez de la 9 ani jumate si nu ma pot lasa fumez 1 pachet la zi cate odata si mai mult si nu stiu dc fumez atata

| Vasybulan explică (pentru StefYmic):

SI eu funez de pe la 14 ani, iar acum am aproape 21, insa nu am ajuns niciodata se trec peste un pachet. Si la chefuri ma rezumam la maxim un pachet straight face