| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

O prietena mi-a facut numele meu in Word. A scris Gabriela, dar nu cu litere normale. Literele erau mari si erau colorate in diferite modele. Albe cu patratele mov, mov cu puncte albe, portocalii cu linii galbene...etc. Literele aveau pe fiecare dintre ele un iepuras cu picioare foarte mari, pe nume Diddle. laughing)) Stiti cumva site-uri unde pot gasi litere asa interesante si colorate?

P.S. Am intrebat-o, dar este prea secretoasa si nu vrea sa zica. laughing))

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

As spune ca a folosit wordart, din fisier word dai insert-picture-wordart si poti face literele acelea colorate, ondulate, strambe etc. Nu stiu daca exista insa iepurasii in wordart, depinde ce varianta de word are, la 2010 ar putea avea optiuni suplimentare.

2 răspunsuri:
| Mareacluj a răspuns:

Le gasesti in word. Deschizi o pagina alba in word si apoi te uiti fie sus, fie jos in bara (la mine e jos in bara) si trebuie sa gasesti un patrat in interiorul caruia se afla litera A (mare de tipar, asezata oblic, la mine e culoarea albastra). Se cheama word art. Dai click pe el si iti deschide o fereastra cu mai multe variante, din care alegi pe care o vrei si apoi dai ok si vei ramane doar cu pagina pe care vei scrie ce doresti, folosind acel model de litara

| Kkovaa a răspuns:

Cred ca era world art. Intra in world si undeva acolo sus scrie world art. Cred ca alea sunt! Fundaa?:33