| Copila2016 a întrebat:

O sa ma mut in rahova, este o zona buna?

Răspuns Câştigător
| Th3B3st4you a răspuns:

Buna...dupa zisele altora O mare problemă a cartierului este o constituie arterele de circulaţie, care, în prezent, respectă doar în mică parte vechiul traseu al străzilor şi lipsa locurilor de parcare şi a spaţiilor verzi. Acestea din urmă sunt sub limita corespunzătoare numărului de locuitori din cartier. În ceea ce priveşte educaţia, în Rahova există două grădiniţe, două şcoli generale şi un liceu. În zona Rahova-Sud se mai află o grădiniţă, o şcoală generală şi un liceu.

Din punct de vedere al transportului în comun, locuitorii beneficiază de linii de tramvai şi autobuz. Cartierul dispune şi de câteva centre comerciale, cel mai important fiind Piaţa Rahova

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Plină de tigani, foarte bună zonă.

| vocea a răspuns:

Da este o zona buna, am 2 prieteni de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine. Ai tramvaiul 32 care te duce pana la Unirii in 15 minute(si de acolo poti ajunge oriunde vrei in oras) iar oamenii sunt chiar cinstiti(iti spun din propria experienta patita acolo).

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sa nu te muti in ferentari ca acolo e o zona cunoscuta si in europa la capitolul periculozitate si mizerie

| AlexDFY a răspuns:

Nu

| DanFunie a răspuns:

Eu zic ca da. este o zona foarte buna!

| Jcy_Andrei_1993 a răspuns:

Depinde de unde te muti acolo