| PaTTy_3342 a întrebat:

O veche intrebare :
Ce vrei sa te faci cand vei fii mare? Sau ce esti, daca esti mare...

Eu: Scriitoare. Iubesc sa scriu, fac asta toata ziua. Am 13 ani si deja am scris 12 carti. Poate, nu sunt ele de cea mai buna calitate, dar toate persoanele carora le-am citit au fost impresionate.

Asa ca va rog sa imi ziceti si voi parerea voastra:

Voi împărţi camera cu Sue, verişoara mea de opt ani. Era aparent drăguţă, dar la o distanţă atât de mare nu am avut ocazia să o cunosc personal niciodată. Spre mirarea mea radioul din camionetă încă funcţiona bine. Eram uimită de acest lucru, având în vedere că vorbim de o maşină din ’54. Singura problemă a fost că după ce am trecut de Washington nu am mai avut semnal aproape deloc, aşa că tot restul drumului am fost nevoită să ascult casetele învechite de muzică country ale lui Joe. Simţeam ca îmi exploda capul pur şi simplu. Pe la Ottawa a început să şi fredoneze. Trebuie să recunosc, avea o voce bună, dar era deja prea mult. Aşa că l-am rugat politicos să termine.
- Hai, Sunny, credeam că eşti din Texas, voi sunteţi cei cu tradiţiile, spuse el zâmbind ştrengăreşte.
Apoi a contiunat actiunea din care l-am intrerupt...

E dintr-o carte pe care mi-ar placea sa o numesc,, viata de adolescent". Nimic magic, sau chestii din astea. Viata...

Sa revenim la intrebare: Ce vrei sa te faci?

11 răspunsuri:
| Lollidella a răspuns:

Imi place ce am citithappy si sunt de acord cu julyssa fa`ti un blog si mai scrie parti din povestile tale ca esti foarte priceputa happy
eu as vrea ceva legat de medicina pentru ca imi place foarte mult biologia si chimia happy dar inca nu sunt foarte sigura ce sa aleg thinking

| patty32 a răspuns:

Heiiiii love struck
tine-te de asta love struck
Scrii frumosbatting eyelashes
Si eu scriam pana acum putin timp, dar acum bag vechea "vrajeala " cu "n-am timp " straight face
As vrea si eu sa ma ambitionez ca tine, sa mai las pc`ul, machiajul si baietii si sa ma apuc de treaba laughing
A, si inca ceva, sa ne mai arati cate un fragment din creatiile tale, chiar sunt frumoase love struck
Kisses :*

| Hibriiiid a răspuns:

Eu.Designer vestimentar.Asta vreau de cand eram foarte micuta si cred ca as avea aptitudinile necesare pentru a profesa in acest domeniu.

| BlondyBlue a răspuns:

Pai.deja sunt model.si cand voi fi mai mare vreau sa ma fac cantareata si actrita :X

| BlondyBlue a răspuns:

Pai.deja sunt model.si cand voi fi mai mare vreau sa ma fac cantareata si actrita

| Slow a răspuns:

Eu mi-as dori sa devin procuror. Asa, peste noapte... laughing glumesc, imi doresc, dar stiu ca am mult de invatat pentru asta...

Ai talent, asa ca te rog sa continui ceea ce faci.
Bafta si mult inspiratie!

| Elena_2321 a răspuns:

Profesoara de street dance:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fain. Mi-a placut ce am citit. Se vede ca citesti carti si te uiti la filme, americane, ambele. Vreau "sa ma fac" doctor. La anul voi urma cursurile facultatii de medicina.

Multa bafta cu cartiile. Mai posteaza pe aici fragmente din carti, sa mai vedem.

Sa fi iubita`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit intrebarile tale de aici de pe TPU. Si am citit raspunsu` tau la intrebarea aia cu ce titlu` sa pui cartii`, si am vazut despre ce`i cartea (The red winter sau ceva de genu`:d cu Leah, Robert, alea aleasmug happysi m-ai facut curioasa. M-am gandit sa-ti sugerez sa-ti faci un blog unde sa scrii fragmente, da` mai lungi din carti si sa mai citim si noibig grin. Asta pana ti le publicilaughing.

Baftabig grin.

| littlesunshine01 a răspuns:

Foarte interesant fragmentul din cartea ta...este extraordinara. si eu ador sa scriu si mi-as dori sa devin o scriitoare celebra ca stephenie meyer sau charlaine harris. spre deosebire de tine mie imi place sa scriu despre vampiri. ador cartile si filmele cu vampiri. o sa iti las un mesaj cu prima mea mini-carte

Răspuns utilizator avertizat