| FaraonulEgiptean a întrebat:

Oameni de succes cum au moralul mereu ridicat? Adica ei nu isi pierd niciodata increderea in sine?

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nu-s unul, așa că-ți spun din intuiție că dacă au momente proaste (ma refer la persoane publice) știu să le ascundă foarte bine. E esențial să creezi impresia că ești mereu stabil pentru că e o luptă în care se vânează orice mică cedare.

| sappy a răspuns:

Normal ca isi pierd increderea dar le arata celor din jur decat latura lor puternica si ambitioasa! Doar in fata familiei reusesc sa se confenseze cu adevarat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au si ei momentele lor slabe, la cat stres si pericole financiare implicata acesta lume a afacerilor nu ai cum sa fii mereu optimist.

Important e sa fii perseverent si inovativ nu optimist sau pesimist

| cristimihailov a răspuns:

E chestie de atitudine si de asteptari de la tine. Oricum conteaza mai putin de cate ori iti pierzi increderea in tine, si de multe ori se intampla, conteaza mai mult de cate ori ti-o recapeti si mergi mai departe.

| Sociopat a răspuns:

Succesul atrage pupincuristi care iti hranesc orgoliul.

| DarthRevan a răspuns:

Un afacerist, ca Steve Jobs, Bill Gates ei au fost antreprenori(intreprinztori).
Afaceristi sunt bazati pe instict, si normal ca au incredere in ei foarte mare, pentru ca nu degeaba au ajuns oameni de succes.Succesul este atunci cand spui pot si nu spui nu pot.Sa fi nebun inteleg in ceea ce faci sa nu te opresti indiferent de ce ar zice famila si prieteni sa crezi in tine si in visul tau, este responsabilitatea noastra pentru a-l face sa fie adevarat.Mult Succes!