| justagirlll a întrebat:

Ok...
vreau sa instalez sims 2 double deluxe(adica toate) si e destul de mare.problema e ca nu mai e spatiu pe C si nu mai am ce sa scterg, iar daca incerc sa il instalez pe alt disc nu ma lasa.
intrebarea mea este:exista programe cu care sa reduc dimensiunile fisierelor de pe C, dar sa nu le afecteze cu nimic. daca da, un link de download si cateva instructiuni de folosite pls.

cel mai bun raspuns primeste funda

5 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Instaleaza-l pe D.
Nu exista programe care sa reduca dimensiunea celor din C(mai ales!)

| LauraSpataru a răspuns:

Nu, nu exista. Poti incerca sa mai cureti din "mizerii" (temporary files, cookies, history etc.)
Si ele ocupa mult loc, mai ales daca nu ai facut niciodata curatenie. Pentru operatiunea asta eu folosesc CCleaner (cauta pe google si ai sa gasesti de unde sa il downloadezi).
Ce nu prea inteleg eu e de ce nu te lasa sa il instalezi pe o alta partitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooooooo...asta e o nebunie.pai iti trebuie 60 G de memorie in calculator! Pai numai un singur simis iti mii si mii de kb dar atat de multe! mai e si sims...care ocupa dublu fata de sims normal nu cred ca-ti va incapea.Incearca sa stergi din lucruri nefolositoare! Ai grij nu sterge ceva ce ai obtinut cu greu!

| Alexcolev a răspuns:

Bai eu stiu de ce vreti sa stiti pentru ca nu incape windows mi s-a intamplat odata si mie dar spune-i lu tatal tau iti ia 4 ore! Sucess

| Roxaa a răspuns:

Parerea mea este sa iti instalezi toate jocuri pe D