| Girly97 a întrebat:

Pana la urma ziua de 27 martie va fi libera?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste articolul explicativ din care ti-a citat "calindriand" fara sa puna si ghilimelele de rigoare: http://stirileprotv.ro/......riati.html
Mai mult, legea inca nu este promulgata de presedinte si pana nu apare in Monitorul Oficial nu-si face simtit efectul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu! E program normal de lucru.
S-a specificat "ca sa devină sarbatoare nelucrătoare, ar trebui sa figureze în Codul Muncii, nu doar sa fie declarată sarbatoare natională."

| Betty12345678 a răspuns:

Nu

| eminescuhipiot a răspuns:

Poate la anul, deocamdata se lucreaza/invata.

| calinadriand a răspuns:

Chiar daca legea va fi promulgata, ziua de 27 martie nu va fi si zi libera. Ca sa devina sarbatoare nelucratoare, ar trebui sa figureze in Codul Muncii, nu doar sa fie declarata sarbatoare nationala.