| daniela_7403 a întrebat:

Parintii nu prea-mi adora iubitul, problema este ca cand ma duc la el in ospetie ma simt ca la mine acasa, iar cind vine el la mine il invit in casa dar stiu ca parintii se uita urit mai nu-mi spun ca stati afara, dar eu nu pot fiindca la el imblu toata casa cu el...credeti ca am dreptul sa-l invit in casa sa stam cu toate ca parintii se uita urit la aceasta tema?

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai cum esti primita tu la baiat acasa, poate isi vor schimba atitudinea.

| miauu a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta. a fost foarte naspa.
pai explica-i si prietenului tau, vorbeste cu parintii deschis si ajungeti la un numitor comun.multa bafta:*

| Corinne a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu parintii tai despre acest subiect.Incearca sa le explici cum sta situatia si cu timpul poate se vor uita cu drag si mandriewinking
Bafta! kiss

| nicko a răspuns:

Pay...sincer...nu ai dreptul...doar nu ksa ta... e ksa lorhappywinking... da'incearca sa vb cu ai tai...vezi ce nu le place la el...si poate rezolviwinkingwinkingwinking

| buli a răspuns:

Vorbeste si tu deschis cu ai tai si vezi poate ajungeti la o intelegere comuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu-l adori tu? Mai au loc si ei? Daca tu simti ca nu e vazut si dorit incearca sa discuti destul de clar sa nu dai curs la interpretari.Se cere rigiditate nu diplomatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.complicat! Incearca sa le faci o alta impresie despre el dar mai intai vorbeste cu ei si intreaba-i ce il derajeaza la el! Iar lui spune-i! Nu foarte des dar asa cateodata sa ii aduca la mama ta cate un buchet de flori si sa le faca complimente ambilor tai parinti si sa fie interesat de unele lucruri pe care le discuta ei! Asa ar incepe si ei sa isi schimbe parerea despre el! Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cacofonie ai auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei parintii au dreptate. tu esti buna pentru el. el nu e bun pentru tine.

| AdrianoooStAr a răspuns:

Este ilogic, ceea ce spui tu n-are relevanta. Cum ei deja au auzit ca tu iti faci de cap acasa la el, ei de ce nici macar nu-l accepta in casa ta/voastra.
Bun, ei nu-l suporta, dar care este motivul? nu ne-ai spus. Ma gandesc ca parintii tai nu sunt nebuni, au ei un motiv pentru care nu-l suporta/accepta. Daca dai mai multe detalii, s-ar putea sa primesti si mai mult ajutor.

o zi/seara buna! happy