| Valentin200120 a întrebat:

Pasionati de supranatural?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Un micut sfat...
Pe aici intra si copii, aveti grija ce scrieti.Anumite aspecte ale paranormalului, supranaturalului, trebuiesc sa ramana exact unde sunt ele.Cu alte cuvinte,nu vreti sa insiprati copii spre stintele oculte,nu? Multe ar fi de zis, urechi curioase sunt peste tot.Dar de asemenea ti se vor pune etichete ca ciudat, dubios, smintit, scrantit, si lista poate continua.M-am ferit sa discut de asemenea chestii cu oricine.Trebuie doar sa stii la ce usa sa bati, si ti se va deschide.Ideea in sine, de a avea o discutie despre lucrurile astea, cu cineva neinitiat, sau chiar si partial initiat, e cam dubioasa.Omu ala va rade de tine, sau in cel mai bun caz iti vei pierde timpul total aiurea.Cheia e increderea, sunt foarte multe persoane sceptice,Incepand de la discutiile despre Dumnezeu, despre Satana,despre demonologie,tablita ouija,papusi voodoo, si pana la farmece,blesteme, totul pare interesant, nu? te documentezi, citesti, trece o zi, trece 2...persoana cu care discuti e avida de cunoastere,e lihnita,iti soarbe fiecare picatura de cunoastere,apoi brusc,realizezi ca bate inretragere, ca a visat urat, ca mna. happy asta in cazu fericit, in cazu nefercit, te prinzi ca face misto, ti se ineaca toate corabiile (bantuite, sau nu ) hehe.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,as vrea sa vad si eu ceva supranatural

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da. Vrei sa ne povestesti ceva?

| PainTech a răspuns:

Situatia din ultimul timp e suficient de supranaturala.
Si nu mersi, nu sunt pasionat.

| Valentin200120 explică (pentru PainTech):

Atunci dc mai comentezi.

| PainTech a răspuns (pentru Valentin200120):

De ce nu?

| gemeni6226 a răspuns:

Da.

| Valentin200120 explică (pentru gemeni6226):

Vrei sa facem schimb de informatii sau sa facem un grup si sa vorbim despre asta?

| gemeni6226 a răspuns (pentru Valentin200120):

Pai putem face schimb de informatii dar nu aici ca sunt prea multi care ar ataca acest subiect, grup nu am timp sa fac ca lucrez si evident supranaturalul are foarte multe categorii nu stiu care te intereseaza.

| Valentin200120 explică (pentru gemeni6226):

Iti dau mesaj in privat despre ce categorii.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Valentin200120):

Daca nu raspund inseamna ca sunt la servici raspund cand vin acasa.