| Airam99 a întrebat:

Pe cat se termina scoala anul acesta? Cand v-am lua vacanta de vara?
Cand v-om incepe din nou?

10 răspunsuri:
| LoveYouR a răspuns:

Scoala se termina pe 22 iunie insa ultima saptamana adica 15-22 iunie este Saptamana Activitatilor...in care se vine la scoala dar fara carti si caiete, pentru. activitati deci. Se fac excursii etc. Daca vrem vacanta de 3 saptamani iarna si de 2 saptamani primavara ne taie din vacanta de vara! Asta a fost solutia.Si incepem deci pe 9 septembrie!straight face

| RyAngel a răspuns:

...nu vreau sa fiu carcotasa dar ti-ar mai trebui cateva saptamani de scoala doar pentru gramatica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extras dintr-un articol(sursa sigura!):
Anul scolar 2011—2012 are 36 de saptamani de cursuri, insumand 177 de zile lucratoare(deci se tremina pe 22iunie)
Pentru clasa a VIII-a, anul scolar are 36 de saptamani, din care durata cursurilor este de 35 de saptamani, o saptamana fiind dedicata desfasurarii evaluarii nationale. Cursurile claselor a VIII-a se incheie la data de 15 iunie 2012.
*Anul scolar 2012-2013, din cate am inteles-sunt 80% sigura-incepe pe 9 septembrie.

bafta! funda?big grin

| ComatoseWine a răspuns:

Pe 22 iunie.Si incepem pe 9 septembrie.

| SwettyCat a răspuns:

Buna! Anul scolar 2011-2012 se va termina pe 22 iunie.sigur,iar anul va incepe pe 12septembrie. Funda?

| Cαrter a răspuns:

Scoala se termina anul asta pe 22 iunie, dar cei din clasa a 8-a termina mai devreme, pe 15 sau pe 17 (nu mai stiu sigur), pentru ca dau testele alea PISA. Si o sa inceapa, probabil, tot pe 13 septembrie... Funda? big grin happy

| Deyaaa18 a răspuns:

Pe 23 iunie e sfarsitul scolii, iar inceputul nu stiu exact. Prin septembrie...12, 13 ceva de genu.

| SrecicoviciPatricia a răspuns:

23 iunie, dar suntem deja in vacanta

| Malis_Raswan_1996 a răspuns:

Daca se termina scoala pe 23 iunie, atunci eu de ce termin abia pe 13 iulie?

| Tha_Stefika_1990 a răspuns:

Eu cred ca pe 1 septembrie
soc!