| MishaIsMyHero a întrebat:

Pe ce site pot sa invat franceza?

4 răspunsuri:
| iDreptate a răspuns:

Vreti sa vorbiti limba franceza? Limba romanticilor, a cantecelor de dragoste, a parfumurilor, a modei si a bunului gust? Alegeti Cursurile de Franceza Incepatori Eurocor si veti vedea cat de usor veti invata o limba ce va va cuceri prin sonoritatea si eleganta ei!

In plus, cunoscand limba franceza, noi si minunate oportunitati de cariera vi se vor deschide, cu atat mai mult cu cat limba franceza este adesea ceruta la angajare de majoritatea companiilor franceze ce activeaza in industria modei si frumusetii in Romania. Iata o ispita ce suna foarte tentant, nu-i asa?

Iar daca vreti sa va asigurati ca reusita va va fi garantata, inscrieti-va la Cursurile de Franceza Incepatori Eurocor! Invatati limba franceza in cel mai simplu mod cu putinta - stand acasa, in confortul propriei locuinte.

Iar, pentru studiul la distanta al limbii franceze incepatori, tot ceea ce trebuie sa faceti este sa parcurgeti lunar pachetul de curs trimis prin posta. In fiecare luna veti primi cate un caiet de curs alaturi de un CD audio inregistrat cu vorbitori nativi. Metoda de studiu la distanta va permite sa invatati cu cea mai mare usurinta cuvintele si gramatica, iar CD-urile cursurilor de limba franceza va vor fi de un real folos pentru a exersa pronuntia corecta si pentru a deprinde frazele uzuale.

Iata benefiile studiului la distanta! Economie de timp, invatati cand si unde doriti, va puteti lua pachetele de curs oriunde doriti, chiar si daca plecati din tara pentru mai scurt sau mai lung timp, chiar si in vacanta! In plus, va puteti baza intotdeauna pe ajutorul unui profesor personal, ce va va fi alaturi pe toata durata studiului. Il veti putea contacta chiar si online de oriunde v-ati afla.

Asa ca nu mai stati! Alegeti chiar azi Cursul Franceza Incepatori si faceti-va intrarea in lumea elegantei! O multime de oportunitati va asteapta. De ce sa nu profitati de ele?

Cursurile de Franceza Incepatori Eurocor - solutia completa pentru o invatare temeinica
curs de franceza incepatori Lectiile fiind concepute special pentru studiul la distanta, invatarea este mult usurata, astfel incat veti reusi sa sustineti o conversatie uzuala intr-un interval de timp relativ scurt, chiar si daca nu aveti abilitati deosebite in invatarea limbilor straine. Invatati rapid si eficient prin exersarea concomitenta a pronuntiei corecte de pe materialul audio oferit pe CD-urile cursurilor de Franceza Incepatori, precum si a regulilor gramaticale prezentate clar si succint in caietul de curs. In ton cu celelalte cursuri de limbi straine oferite de Eurocor, si cursurile de Franceza Incepatori au fost elaborate avandu-se in vedere cele 3 elementele de baza ale invatarii unei limbi straine: ascultat, scris, vorbit. Toate contribuie la invatarea temeinica a unei limbi straine.

Inscriere online Curs de Franceza Incepatori

Structura cursului de Franceza Incepatori
Cursul de limba Franceza Incepatori este impartit in 20 de caiete a cate doua lectii fiecare, insotite de 20 de CD-uri audio inregistrate cu vorbitori nativi, acestea din urma fiindu-va de un real folos in imbunatatirea pronuntiei. Din punct de vedere didactic lectiile au o structura unitara, cuprinzand cuvinte si constructii noi, transcrieri fonetice, notiuni gramaticale, exercitii, recapitularea si tema. Rezolvarea temelor pentru acasa se poate face atat pe formularele speciale incluse in caietul de curs, cat si online, din contul de student pe care fiecare persoana inscrisa la Cursurile de Franceza Incepatori Eurocor il are pe site-ul Institutului.

Pentru o mai buna intelegere a materiei de curs, in cadrul temelor puteti atasa sugestii sau intrebari legate de continutul cursurilor pe care le puteti trimite direct profesorului personal ce va este alocat. Iar, pentru verificarea solutiilor la exercitiile propuse la finalul fiecarei lectii, aveti posibilitatea sa va autoevaluati prin intermediul ineditului filtru rosu.
In plus, pentru a veni si mai mult in ajutorul dumneavoastra, Cursurile de Franceza Incepatori Eurocor sunt insotite GRATUIT de dictionarul online MemoPlus, un instrument modern si de un real folos in fixarea temeinica a vocabularului si a cuvintelor noi (detalii dictionar MemoPlus).

Durata cursului de Franceza Incepatori
La Eurocor, cursantul decide cand si cat studiaza! Puteti studia alegand ritmul de studiu recomandat de 1 pachet de curs lunar. Sau, daca doriti, puteti comanda mai multe pachete de curs intr-o singura luna sau chiar cursul integral intr-o singura expeditie, pentru un plus de rapiditate! Profitati de sansa de a va alege ritmul de studiu dorit si de o metoda de studiu cu adevarat moderna!

| Aria1Devraux a răspuns:

Http://brainly.ro/. Acesta e un site bun. E pe categorii de materii.

| ZooR a răspuns:

Uite aici un site util.;)http://www.internetpolyglot.com/......h-romanian Cu placere!