| smek a întrebat:

Pe ce site si cum se face un blog?

5 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Intra pe www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Blog ori Site GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele.
Mai tarziu poti sa pui si domeniul propriu al magazinului de tip.ro,.com,.eu.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti arata cum: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| darielle a răspuns:

Eu consider ca cel mai bun site unde poti sa iti faci un blog este wordpress.
Iti dau un exemplu:
daryamusic.wordpress.com

E cool, nu?
E al prietenei meleeee...

| DdDiX a răspuns:

Iti poti face prin blogspot sau mai simplu prin wordpress.com

| Bibi_1645 a răspuns:

Wordpress.com
Se face, urmand pasii de acolo happy Nu e greu.