| RoToLPP a întrebat:

Pe facebook imi apare in continuu ca am distribuit un videoclip de la bit.ly ce inseamna asta? cum pot sa sterg aceste postari?
Acea iconita nu-mi apare ca asa le stergeam de mult!

Multumesc anticipat...

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Intai schimba-ti parola de la facebook. Apoi intri in Account -> Privacy Settings -> Apps and Websites -> Edit your settings -> apasa Edit Settings de sus -> aici iti vor aparea absolut toatea plicatiile. Dezinstaleaza aplicatiile pe care NU le cunosti sau NU le folosesti.

Daca vrei sa stergi o aplicatie: Edit Settings -> Remove App.

Dupa ce ai facut astea, fa o scanare FULL cu MalwareBytes si sterge absolut tot ce gasesti. In mod normal ar trebui sa se gaseasca / stearga usor.

| sweetistaaaa a răspuns:

E virus.