| BUBULINA a întrebat:

Pentru cei din bucuresti!
Ce mijloace de transport ajunge in piata rahova?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu circulă 41 pe acolo. Dacă vrei să mergi cu 41 trebuie să mergi până în ghencea, din ghencea să ajungi cu ceva în 13 septembrie şi de acolo să iei 96 până la depoul Alexandria sau Tăcerii (staţia de dinainte de depou) şi de acolo să iei tramvaiul 32 şi să mergi 3 staţii de la depou, respectiv 2 din antiaeriană. Altă variantă este să mergi din unirii tot cu 32. Nu ştiu exact a câta staţie e din unirii, dar pot să-ţi spun că e a 3-a de la Liberty Center.

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bubulino, iei Metroul pana-n Unirii si dupa ai tramvai. Daca nu ma insel, e 32, nu stiu exact. Te duce pana-n Rahova direct. Cred ca-i cea mai scurta varianta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poţi ajunge cu tramvaiul 32 şi 226 trece prin apropiere.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mulţumesc!

| inna a răspuns:

Masina 139.

| BUBULINA explică:

Dar 41 nu circula pe acolo?

| Aliyaa a răspuns:

Cu 139 sau cu tranvaiul 32!winkingsucces!

| faranumemomentan a răspuns:

Cu metrou pana la IMGB si dupa aia autobuzu' 220 si are capat la piata rahova.