| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Pescuitul se deschide pe 1 mai?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ordinul nr. 8/174/2018

Se instituie masuri de prohibitie pentru pescuitul in scop comercial, recreativ si familial al oricaror specii de pesti, crustacee, moluste si al altor vietuitoare acvatice in habitatele piscicole naturale, pe o durata de 60 de zile, in perioada 7 aprilie - 05 iunie inclusiv, iar in apele care constituie frontiera de stat, inclusiv Golful Musura, pe o durata de 45 zile, in perioada 7 aprilie - 22 mai inclusiv, cu exceptiile prevazute in prezentul ordin.

1 răspuns:
| gabriielaaa a răspuns:

Am vazut si saptamana trecuta la pescuit de n-ar fi {la mare}