| dumitritzan a întrebat:

Peste cateva zile este ziua prietenei mele(majorat). As vrea cateva idei de cadou, ceva mai deosebit; am nevioie de ideile voastre.

Răspuns Câştigător
| Paula a răspuns:

Hmmmm ai putea si faci un cadou amuzant big grin sa'i cumperi o oala sau ceva tigai, sa le pui intr-o cutie dupa'aia iar intr-o alta cutie si tot asta pana vrei tu. si in fiecare cutie sa fiu multe hartii.
Poti sai cumperi ceva bratara, inel sau ceva bijuterie, sa le pui intr-o hartie si sa aduni hartia. fa mai multe asa dar sa nu fie nimic in ele. si cand o sa ai hartiile alea ( multe, multe) punele intr-o cutie. crede-ma ca va avea ce cauta. laughing

11 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Un cadou pe care sa nu-l uite niciodata. poate sa ii organizezi petrecerea, o excursie. si o poza inramata cu voi doua intr-un moment in care erati fericite. Ceva ce nu oricine ii poate oferi. Si o scrisorica in care sa ii multumesti ca e prietena ta, ca e alaturi de tine tot timpul si ca e o persoana deosebita (pentru ca odata ce e prietena ta, imi imaginez ca e, nu? happy ) si pentru simplu fapt ca ii poti impartasi toate nimicurile ce ti se intampla, chiar daca ei i se par lucruri normale. Pupici.

| gabimaris a răspuns:

Frumoasa varsta, 18 ani, sa o respecti si sa o iubesti asa cum merita, si-apoi te poti gandi si poti scrie o poezie romantica (daca ai talent), sau daca ii plac florile ii poti oferi un ghiveci cu o planta cu flori in culori vesele, poti gati pentru ea, daca te pricepi, depinde si ce buget ai, variante sunt multe, oricum iti urez succes, sa faci alegerea cea mai buna pentru voi!

| baba a răspuns:

Ia-i niciun cadou. Nimic! Nu-i lua nimic!
Mergi la plimbare cu ea, oferă-i o zi splendidă. Dar de ce să fie nevoie de ocazii pentru a-i oferi daruri?
Când vezi o pereche de cercei faini pentru ea intri şi îi cumperi. Nu trebuie să fie ziua ei ca să îi primească.

| mioara a răspuns:

Cumparai o bratara din aur

| macarale a răspuns:

E greu sa faci sugestii, mai ales pentru o persoana pe care nu o cunosti. tu ar trebui sa stii cel mai bine ce ii place, dar ai f multe optiuni: de la o excursie in 2 la un animal de companie...
la multi ani happy

| florentina_2607 a răspuns:

Buna,
Poti sa-i cumperi un stick de memorie, sigur ii va folosi de acum inainte, un album mic de poze cu o poza sau mai multe cu tine si flori - lalele. Petrecere frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Broasca testoasa, catel, pisoi, tarantula sau o bijuterie deosebita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-i iei un ceas, dar cu adevarat frumos. unul in forma de inimioara:Xun parfum special, cu aroma dulce si senzual.aman2 impachetate intr-o cutie roz si in ea mai pui si popcorn

ar fi o idee original tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pure sa-i cumperi o rochie k tot vine vara, o geanta, un parfum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de prietena ta si cum reactioneaza la anumite lucruri... la petrecere prietenul meu a venit cu mine... m-a ajutat la tot ce am avut nevoie...insa spre surprinderea mea...in acea seara nu am primit nimic, intr-adevar nu m-am simtit prea bine cand toti ma intrebau T. ce ti-a cumparat? Insaaa ziua urmatoare a venit dupa mine, cu pretextul ca trebuie neaparat sa mergem la bunicii lui...nici nu am stat pe ganduri, am pus ce aveam la indemana pe mine si repede in masina... dupa 30 de minute mi-am dat seama ca totush...nu era drumul spre bunicii lui, dar nu am primit nici o explicatie...am ajuns intr-un final intr-un loc mirific...era un loc parca uitat de lume... o cabanuta simpla...inauntru flori...lumanari ...nu mi-as fi imaginat vreo data ca el poate face asa ceva, dar tot ce pot sa iti zic mi-au dat lacrimile...si am realizat ca da, intr-adevar nici un obiect cumparat, nici cel mai scump ceas (sunt obsedata) din lumea asta nu m-ar fi facut atat de fericita cum eram in acel moment. M-am simtit mai mult decat iubita si totodata m-a impresionat felul in care era fiecare lucru aranjat cum imi placea mie. Asa am inteles si de ce prietenul meu timp de 2 zile nu avea semnal... iar eu nu puteam sa aflu de la nimeni nimic...si normal m-am rosit pana la urechi si mi-am cerut scuze...clipele ce au urmat vor ramane pentru totdeauna gravate in sufletul meu!

| dumitritzan explică:

Multumesc mult:*