| Deeea_8899 a întrebat:

Pfff... cum sa sterg un cd`u... nu mergee si am nevoie de el thinking si ma enerveaza la culme tot zice "cannotdelte inaggg007( sau alta ):Files on CD are read-only. You can still copy new files to this writable CD, which will replace files already on the disc". straight face. dau fundita. pentru raspunsu care merge :-D

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

CD-urile sunt de doua feluri: re-writable si obisnuite. Tu ai unul obisnuit de pe care nu se poate sterge in nici un fel. Ai scris pe el, e bun scris, nu se mai poate refolosi.

| Dannyjj a răspuns:

Daca ai cd Writable dai pe fisier click dreapta si debifeaza "Read only"

Janina
| Janina a răspuns:

Mergi la magazin si cumpara un CD, costa 1 leu!

| alex2009 a răspuns:

Poti sa stergi un Cd doar daca pe el are scris litera W doar acestea pot fi sterse pein nero cu optiunea extras si erase cd.

| hugo a răspuns:

Din moment ce ai scris ceva pe un CD nu mai poti sterge, in cazul in care nu este un cd care accepta si delete files, daca este un cd obisnuit de la magazin nu mai ai ce face cu el, cumperi altul si esti mai atenta la ceea ce vrei sa pui pe el! succesbig hug poti adauga fisiere peste dar nu le poti sterge pe cele existente deja!