| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa faca o poezie cu cuvintele : banca, caiet, penar, desen, casa?
Vreau sa fie ceva mai neobisnuit.Nu trebuie sa rimeze neaparat nici sa fie foarte lunga...si 4 versuri ajung

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

O bancă solitară, dintr-un parc,
E un crochiu al meu, demult uitat
într-un caiet.
În casă am, cel mai avid elan,
De-a scoate din penar un toc,
Și-a scrie acum despre acel desen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu accept facerea temelor aici. Dar, ma amuza ideea de a scrie o poezie.
"Stau pe banca si privesc
Doar caietul si penarul
Un desen eu mazgalesc:
Casa ta si felinarul."
Hi-hi, acceptabila.

| ionutz20cm a răspuns:

Buna,daca te ajuta cu ceva sa imi dai o FUNDA! Dimineata cand ajung la scoala ma asej repede in banca, vine ora de desen scot repede un caiet si incep sa desenez cea mai dulce casa. daca nu iti place uite id meu dinamo_ionutz13 poate fac alta