| Florinaa14 a întrebat:

Poate credeti ceva stupid dar va intreb : ce inseamna trivia? gen trivia/amuzante la aia ma refer nu la Trivia este un termen international, un cuvant din limba latina, ce defineste in mod obisnuit un concurs interactiv de cultura generala bazat pe intrebari si raspunsuri. De-a lungul istoriei internetului, jocul de trivia a devenit popular la inceput in cadrul hub-urilor si canalelor de mIRC."( sau aia inseamna... funda

Răspuns Câştigător
| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Da,este un cuvânt din latină(trivium) și înseamnă obișnuit, normal.Deci categoria de pe TPU Trivia/Amuzante, trivia înseamnă că întrebările nu sunt neapărat speciale ci obișnuite.
Sper că te-am ajutat happy

1 răspuns:
| Bujîe a răspuns:

Aia înseamnă...