| MysticWayz a întrebat:

Poate s-a mai pus intrebarea asta, dar tot nu am gasit un raspuns care imi poate fi de folos. Eu ma uit in fiecare vineri la Fenomene Stranii, pe Discovery si dupa ce se termina daca trebuie sa merg in alta camera ( pe intuneric ) imi este foarte frica sa ma duc, iar daca ma duc, simt ca cineva ma priveste si cineva este in spatele meu, iar orice lucru (dulap, scaun etc.) pe care il vad, il vad ca pe ceva din Fenomene Stranii, asta cu lucrurile mi-am zis ca este imaginatia mea, dar cand merg pe intuneric chiar simt ca cineva e in spatele meu, simt asta. De genul meu nu sunt fricoasa deloc, dar anul trecut faceam pregatire la matematica, iar profesorul statea intr-un bloc, cand am iesit de la pregatire cand sa ajung aproape de parter, s-a auzit o usa ( de apartament ), si m-am uitat din instinct in sus si pe la etajul 2 cam asa era un om mai albicios la fata care statea si se uita fix la mine statea teapan ca o statuie. Va jur ca am iesit fugind din bloc si nu am mai mers la pregatire. Ce om normal sta ca o statuie si se uita fix la tine cu o privire rautacioasa? Si mai eram odata cu mama in camera mea si ma uitam la televizor si deodata s-a deschis un dulapior, mama a vazut si ea, nu glumesc deloc pentru ca nu as avea de ce sa glumesc cu asa ceva si in plus era si mama in camera. Mi s-au mai intamplat niste lucruri ciudate dar nu le mai zic pe toate. Va rog dati solutii sa scap de frica asta, vreau sa mentionez ca nu ma sperii chiar mereu de intuneric...doar uneori, oricum Dau funda! Va rog fara raspunsuri banale/fara sens.

Răspuns Câştigător
| Pufulete8682 a răspuns:

Si mie mi se intampla... E destul de stresant. straight face Incearca sa-ti spui ca nu se poate asa ceva, ca nu exista, si de fiecare data cand simti "fenomene stranii" gandeste-te ca Dumnezeu te vegheaza si te protejeaza... Sper ca te-am putut ajuta.

6 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Incearca sa nu te mai uiti la fenomene stranii.Si eu ma uit de mult dar am vazut toate episoadele de cel putin 2 ori si stiu ce urmeaza si nu ma sperii. Zic in gandul meu:ee uite si acum ala apare si o sperie, e acum apare fantoma nu stiu pe unde etc.Pa pa si nu te mai gandi la asta.Crede in Dumnezeu!

| Sonnora a răspuns:

In spusele tale cred ca este un pic de adevar. dar raspunde tu la o intrebare daca nu priveai nicioadata fenomene stranii sau daca nu erai informata despre vircolaci vampiri sau fantome eu cred ca nu era sa ai nici o problema. Aici are un rol important imaginatia ta...

| AG a răspuns:

Pai incearca sa faci cum fac eu: enjoy the SHOW...adica nu iau nimic ca atare din fenomene stranii din alte chestii de genu. Incearca sa iti tistragi singura atentia de fiecare data cand te apuca...paranoia[scuze dar cred ca asta ar fi un cuvant foarte bun, am fost si eu in situatia asta].

| eXo_9721 a răspuns:

Fii atenta : E DOAR IMAGINATIA TA dar daca vrei sa prinzi curaj inchinate mereu si cand tie frica spune tatal nostru in gand... si inca ceva dar sa nu te superi...(eu asa fac si ma apuca rasul si nu mai mi-e frica) iti zici : "Cine e frate mai urat ca mine? " si nu iti mai e urat iti zic eu succes si sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi in Dumnezeu si totul va fi binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la fenomene stranii. E foarte ciudata emisiunea.Si uneori mintea iti joaca feste:vezi un lucru absolut banal care ti se pare infricosator.Cat despre intamplarea cu mama ta si cu dulapu eu zic asa:poate mama ta nu a observat, sau a observat dar nu a interesat-o, iar tu, stiind ca ti se intampla lucruri ciudate, i-ai spus ei si ai speriat-o si pe ea.Cand eram mai mic eu am vazut o femeie cu ochii verzi.Era un verde ciudat rau, avea si pleoapele asa, mergea 2 minute, statea in loc 15 minute, fara sa scoata vreun sunet sau sa se miste, dar s-a dovedit ca acel lucru era doar imaginatia mea...Sau nu!

Hai ca am glumitlaughing. nu te mai gandi la orice lucru ca la unul infricosator si nu mai incerca sa cauti explicatii.lasa lucrurile asa cum sunt si o sa vezi ca o sa iti treaca cu timpul.Asta e sfatul meu.Bafta!