| PuяpℓeMusic a întrebat:

Pot afla ip`ul cuiva daca ii stiu id`ul de mess?thinking
Stiu ca e o intrebare cam prosteasca...laughing)

7 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic, dar nu e deloc o intrebare prosteasca. E o intrebare normala, ca oricare alta.Nu-ti mai face atatea probleme!

| mecfoy a răspuns:

Nu are nici o treaba ip-ul cu id-ul. happy

| ungurubulan a răspuns:

Dap dar trebuie sa vb cu pers respectiva
Mergi la START click RUN apoi scrii 1:"cmd" enter apoi "netstat -a" si apoi intri in coversatie cu pers respetiva si dupa 1-2min dai iar "netstat -a" iti arata ip o sa vezi tu. foloseste ripe.net/whoiswinking putin complicat

| TM6524 a răspuns:

Poti, dar ce faci cu el? Nu prea ai ce, decat sa vezi din ce oras e, cu ajutorului unui site sau ceva... De exemplu, un site care suporta PHP poate afla IP-ul oricarui vizitator foarte usor. Exista o variabila ( $_SERVER['REMOTE_ADDR'] ) si adaugi intr-o baza de date. Dar inca odata: ce rost? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbind cu aceea persoana pe mess, da poți. Uite aici îți explica cum. http://welcome.haipa.ro/2009/07/23/cum-afli-ip-ul-cuiva/
Bafta.

| sorindsy a răspuns:

Nu se mai poate afla ip-ul pe messenger
cei de la yahoo au securizat lucru asta