| DenisaO98 a întrebat:

Pot să aplic dinam unei biciclete care nu este prevăzută cu acesta din fabrică?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Evident.
Dinamul se monteaza pe furca-suport de prindere al rotii, astfel ca rotita dinamului sa atinga cauciucul rotii, de lateral.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.
De exemplu ăsta: http://www.emag.ro/......D62Z5VBBM/
Dar sincer nu pricep de ce vrei să pui o „frână" suplimentară bicicletei, dacă acum există atâtea variante de acumulatori?!?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu! Orice dinam de bicicleta are sistem de prindere la bicicleta. Daca este dinam din cele ce se prind pe suport special (sudat din fabrica pe furca sau pe spate) poti face o clema dintr-o fasie de tabla si prinzi cu un surub.