| anonim_4396 a întrebat:

Pot virusa calculatorul daca ascult frecvent radiouri rusesti pe site-ul acestor posturi?

4 răspunsuri:
| babzibazatu a răspuns:

Niciun site nu poate fi suta la suta sigur ca este lipsit de virusi. Site-urile mici pe care ruleaza si radiourile acelea, sunt cele mai predispuse prezentei acestor virusi, intrarea in site de catre un hacker putand fi destul de usoara si acesta putand sa introduca virusi acolo.
Desi majoritatea virusilor care ti se introduc in calculator sunt inofensivi daca nu ii actionezi(de exemplu actionezi un executabil care contine virus), eu iti recomand totusi sa-ti iei un antivirus si sa il updatezi la zi.
Succes!

| Cirus a răspuns:

Atat timp cat nu accesezi reclamele de pe acolo, sau alte chestii ce pot fi downloadabile in calculatorul tau nu.

| Tyysonn a răspuns:

Depinde de unde descarci aceste radiouri, daca le primesti de la "asa-zisi" prieteni, poti risca sa accesezi niste virusi mascati, daca le-ai descarcat deja si nu ai avut probleme, e ok, poti asculta linistit, nu conteaza cat de frecvent asculti radioul, virusul are nevoie de 2 secunde se se instaleze.

| Merishoor a răspuns:

Nu ai cum sa virusezi calculatoru, Radioul Romania si Radioul Rusesc difera doar limba si frecventa atat
Sal
Funda