| bennifer a întrebat:

Poti sa castigi bani folosind vreo retea sociala? (gen hi5, facebook, myspace, heyo, etc) Nu premii, bani!

17 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Nu poti, dar poti face bani cu un blog bine promovat.

| borsec a răspuns:

Nu poti castiga bani cu astfel de site-uri

| kh1ss a răspuns:

Daaaa... castigi experienta tongue

| Wtf9000 a răspuns:

DA! Nu poti!

| gabrielutzu a răspuns:

Vrei sa castigi bani?
Santierul te asteapta, trebuie doar sa vrei cu adevarat.:laughing

| lumeamea a răspuns:

Http://www.linkstoxx.com/invite-accept.php?profile_id=45598

LinkStoxx este o retea sociala ( gen Facebook ) unde esti platit pentru activitatea pe care o depui.Primesti bani daca ai multi prieteni, daca iei parte la discutiile de pe site, daca aduci membri noi pe site etc.In fiecare luna o anumita suma de bani este impartita membrilor de pe site.Platile se fac automat, in contul tau de PayPal, la inceputul lunii, chiar daca ai doar un eurocent in cont.
In acest moment site-ul are in jur 20.000 de membri, insa numarul de membri este intr-o crestere accentuata.Sediul LinkStoxx este in Paris (37, rue des Mathurins | 75008 Paris, FRANCE).Mai multe despre LinkStoxx poti afla aici.T

| lumeamea a răspuns:

Http://www.peoplestring.com/? u=saolin
PeopleString este o retea de socializare asemanatoare a Facebook, MySpace sau hi5. Care este diferenta fata de acestea? Ei bine, PeopleString isi plateste utilizatorii. Esti platit pentru a face lucruri obisnuite pe care le faci oricum pe internet.

Intrebarea de un milion! De unde vin bani?
Simplu din reclame PeopleString isi plateste utilizatorii. Si nu doar cu o mica parte, ci 70% din veniturile generate din reclame sunt platite catre utilizatori.

Care sunt castigurile?
Exista doua moduri prin care castigi bani: invitand persoane si in functie de activitatea ta pe site.
Pentru fiecare persoana inscrisa primesti 0, 5$ si un comision lunar. Pentru contul gratuit, primesti 5% din castigurile celor inscrisi direct de tine si 2% din castigurile celor inscrisi pe urmatoarele 5 nivele.

Activitatea ta pe site se masoara in PeoplePoints.
Un exemplu, primesti 10PP cand te loghezi, 10PP daca folosesti casuta de cautare Google, 10PP daca accesezi email-ul de pe site, 10PP daca verifici Maibox-Cashbox-ul etc.De asemenea, la fiecare inscris primesti posibilitatea de a juca o data la PrizeWheel unde poti castiga bani sau PeoplePoints.
PeopleString te plateste in functie de cate PeoplePoints ai in cont. Nu exista o valoare exacta pentru acestea deoarece veniturile difera de la o luna la alta.

Alte castiguri:
La inregistrare primesti 0, 10$. Daca intri in Mailbox-Cashbox si completezi un formular cu 30 de intrebari (survey), primesti 1, 50$. Mai castigi 0, 10$ daca iti inregistrezi contul tau de Facebook pe PeopleString.

Plata se face o data pe luna prin AlertPay suma minima fiind 25$.
Nu devi bogat peste noapte, insa cu rabdare si perseverenta se poate reusi. Timpul trece iar banii, se aduna in cont. Astfel, poti incepe sa iti construiesti incetul cu incetul o afacere pe Internet si fara sa investesti bani.

| zu a răspuns:

Din ce stiu eu nu ai cum sa castigi bani

Răspuns utilizator avertizat
| alexutzu00791 a răspuns:

Poti sa castigi cu un site gen hi5, facebook si altele, care mi se pare foarte cool. Are radio, poti sa ti pui webul si sa faci daca doresti sexonline:)), in fine are de toate.:) uite linkul http://www.yuwie.com/amibotea

| d0i0n0 a răspuns:

Pai sa iti spun sincer cam nu banul nemuncit nu va fi castigat astea dau concursuri dar cine stie daca dau si un castigator sunt mereu pe inselat oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca poti, dar nu ma intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te intereseze banii niciodata.sant singurii care corup sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa asta, vrei bani? multi? fa-ti firma de asfaltari, vorbesti cu Evanghelionu Brawnian, pui mina pe citeva contracte, asfaltezi 2-3 strazi sa ai ce arata la receptie si restul'... le lasi asa, ca in citiva ani zici ca s-au degradat. Si bagi in buzunar citeva zeci de milioane. Ramine scretul nostru, ca daca mai spui se umplu toti de bani si nu mai munceste nimeni happy

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente