| anonim_4396 a întrebat:

De ce adauga oamenii pe profilele lor in retele sociale (Myspace, facebook, hi5, heyo), in lista de prieteni, pe altii pe care nu ii cunosc?

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca din iluzia ca sunt inconjurati de prieteni...

| Ben. a răspuns:

Le plac sa faca surprize.

| dulshe a răspuns:

Nici eu nu stiu, poate sa primeasca commuri. Eu sincer in hi5 am doar 70 de prieteni( nu toti sunt prietenim sunt cunoscuri, rude, vecini) dar ma refer ca pe toti ii cunosc in persoana, si chiar daca cineva imi trimite vreo solicitare de prietenie, ma uit sa vad daca cunosc persoana respectiva si daca nu ii dau la "nu, multumesc". Chiar nu vreau sa am in lista de prieteni toti necunoscutii.

| Paula a răspuns:

Sa aiba mai multi in lista de prieteni...

| inna a răspuns:

Poate vor sa-i cunoasca sau numai sa aiba si ei lista de friends mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 amici in lista de prieteni sunt deja prea mult pentru mine, ai tin o luna doua si vad cum gandesc, ce idei fixe au si apoi ai schimb...nu ma atasez de nimeni, nu mai vreau amici...provoaca dependenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca acele persoane vor sa vada profilele oamenilor(daca accesul este restrictionat) si vor sa aiba lista plina.