| AlexDDDxD a întrebat:

Puteti sa imi spuneti niste bancuri haioase?big grin
Funda

Răspuns Câştigător
| ThiiisIsMee a răspuns:

La un pas de moarte

Moare ion!
Marie:vai ioane cine imi mai aduce mie apa?!
Popa:eu marie!
Marie:vai ioane cine imi mai cumpara mie paine?!
Popa:eu marie!
Maria si-a dat seama ca popa isi bate joc de ea...si zice stai ca eu fac eu!
Maria:vai ioane cine ma mai pupa pe mine in fund?!
Popa:ii randu tau cantore!

Cat mai am de trait?

Unui tip, dupa ce este analizat de doctor, i se spune ca nu mai are mult de trait. Fara nici o speranta, il intreaba pe doctor
cat mai are de trait.
- 10, spune doctorul.
- Zece ce? intreaba pacientul. Zece ani, luni, zile?
- 9, 8, 7... continua doctorul.

La oras...

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

Un pescar pescuieste intr-un loc interzis, intre timp vine paznicul si-l prinde.
- Ce faci ma tu aici?
- Pai, ce sa fac invat o musca sa inoate!
- Atunci trebuie sa iti dau amenda ca nu are costum de baie.

Presedintele Americii ii cheama la Casa Alba pe C. Norris, Stallone si pe Arnold.
- Care dintre voi credeti ca ati merita sa stati de-a dreapta mea?
- Eu, zice C. Norris, ca am facut filme, stiu karate...
- Meritul este al meu se baga Stallone, fiindca am fost un actor celebru, am luat si Oscarul...
La care Arnold se uita la presedinte si-i zice:
- Vezi ca stai pe scaunul meu!

3 răspunsuri:
| ady1488 a răspuns:

Un om, pleaca de la serviciu in pauza de masa, si, grabit, da o fuga la banca sa plateasca o factura.
Ajunge la banca, intra si vede fericit ca nu mai e nimeni...
Se apropie de ghiseu:
- Buna ziua... am de platit o factura, va rog!
Casierita:
- Va rog sa va intoarceti la coada, si sa va asteptati randul, ca toata lumea...
Omul nostru, nedumerit, se uita in jur, iese din banca, apoi intra din nou, tot nimeni... asteapta putin, apoi merge la casierie:
- Buna ziua... am de platit o factura, va rog.
Casierita il invita iar sa astepte la coada pana-i vine randul. la care omul nostru se intinde peste ghiseu si-i arde o palma sanatoasa!
Casierita, zbuciumata:
- Cine-a dat?
Omul nostru raspunde:
- Nu stiu, nu vezi ce aglomeratie e.

| iuliancobrescu a răspuns:

Bula avea invitati si avea un papagal si bula le zicea la invitati:Intrati intrati intrati luati luati luati mai veniti mai veniti si cand vin banditii seara face papagalul intrati intrati intrati mai luati mai luati mai luat mai veniti mai veniti!
rolling on the floor))