| alina1827 a întrebat:

... Puteti sa-mi spuneti niste motto sau citate despre "a fi ORIGINAL"?

3 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

WHi be everyone else when you can be yourself?

| AnotherGirl a răspuns:

Originalitatea este un teritoriu neexplorat. Îl atingi într-o canoe, nu poţi lua taxiul. (Alan Alda)

Originalitatea nu constă în a spune ce nu a mai spus nimeni, ci în a spune exact ceea ce gândeşti tu însuţi. (James Stephens)

Originalitatea constă în a încerca să fii ca toţi ceilalţi şi a da greş. (Raymond Radiguet)

Originalitatea este arta de a-ţi ascunde sursele. (Franklin P. Jones)

Originalitatea este arta de a-ţi aminti ce ai auzit, dar a uita unde ai auzit. (Laurence J. Peter)

Elementul esential al talentului este originalitatea si originalitatea inseamna diferentiere. (Eugen Lovinescu)

Daca un poet preia mult de la un singur model este un imitator fara valoare, daca preia cate putin de la o suta este un original. (Gavriil Stiharul)

Nu exista idei originale. Exista doar oameni originali. (Barbara Grizzuti Harrison)

Caut ceva original, la rascrucea locurilor comune. (Valeriu Butulescu)

Daca cineva staruie sa-i spun de ce o iubesc nu pot decat sa-i dau acest raspuns: pentru ca e ea, pentru ca sunt eu. (Michel Montaigne )

Cred ca asta este ce cauti. Sper ca te-am ajutat :*

| nosferatu a răspuns:

Depinde in ce sens original? original-original? s-au original-cocalaresc gen eu sunt ciumegul eu sunt greul laughing