| Biutz a întrebat:

Roma era capitala Daciei? Sau Saemizegetusa? Sau daca nici una. atunci care?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Roma e în peninsula italică, iar Dacia a fost în nordul peninsulei balcanice.E ceva distanţă între ele, nu crezi? Capitala Daciei a fost Sarmisegetuza.

6 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Nu era roma nici ce ai scris tu acolo. Era sarmizegetusa

| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Capitala Daciei era Sarmizegetusa(nu stiu daca am scris corect)dar, in idee, asta e :d

| IGM a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Dacia ia vezi aici. Sper sa te fi ajutat.

| Anyta2000 a răspuns:

In ce clasa esti? Nu stii atata lucru? Orice roman trebuie sa stie si despre persoanele care au trait in trecut pe aceste pamanturi si despre locuitorii lor.

| Biutz explică (pentru Anyta2000):

Sunt in a 4 a

| 2B a răspuns:

Nu,roma este capitala Italiei! Iar capitala daciei era Sarmisegetusa!