| Antisistem11 a întrebat:

Sa presupunem ca cineva si-ar dori sa trimita prin posta un colet mai mare cam de marimea unei valize. intrebarea. se poate conform regulamentelor postei romane sa faca asa ceva? multumesc anticipat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca depaseste 10 kg, se taxeaza in plus.

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se poate, dar mai bine foloseste serviciile unei fireme de curierat, ca posta, vai mama ei!

| bunelutu a răspuns:

Se poate dat posta romana este ce rahat
sunt niste hoti iti controleaza prin bagaje.ce a ajuns romanu la foamea din tara nu mai are onoare si fura de la altii care poate au nevoie de acele lucruri.niste jegosi, paduchi posta romana.Eu personal am vazut cand mi-am comandat o tastatura la laptop din Hong-Kong si can a mfost sa o ridic era desfacuta si erau peacolo niste scroafe de femei care mai si radeau iasa vedem ce mai are si asta in colet hmm o bratara hmmm ciocolata.Si saraci oameni trimit la rude si posta fura
am patit-o si cu postasul cand imi trimitea matusa bani din sua mi-a zis in fata ca plicurile cu vultur au bani (calcaras cu trenu)si mi-a luat plicurile pana i-am zis matusii sa nu mai trimita
Va veni o zi can toti cei care au facut un mic rau vor plati.
Te sfatuiesc sa nu trimiti prin posta.