| SteauaFermecata402 a întrebat:

Pe 7 ianuarie cineva mi-a trimis un colet din UK prin Royal mail si acum la cei de la Royal mail pe site scrie ca "Your item is now leaving the UK. More information will be available when it arrives in the destination country." si mai jos imi arata o căsuță pe care scrie "Continue Tracking" cand apas pe acea casuta ma duce pe site-ul postei române insa imi cere un cod de tracking si mentionez ca am primit cod de tracking doar pe Royal mail, si nu merge acelasi cod si pe Posta romana. Intrebarea mea este daca va trebui alt cod sau acelasi de pe siteul royal mail cand ajunge la Posta romana?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pastreaza acelasi cod de tracking fiindca va fi preluat de Posta romana, la un moment dat, cand intra pe teritoriul Romaniei.
daca nu a plecat inca de pe teritoriul UK-ului, inarmeaza-te cu rabdare, ca ajunge pe la sf de ianuarie, intr-un caz fericit.

| SteauaFermecata402 explică (pentru Violleta2022):

Pai zice "Your item is now leaving the UK. More information will be available when it arrives in the destination country."

| Violleta2022 a răspuns (pentru SteauaFermecata402):

Da, mesajul spune clar: "lucrul tau paraseste acum UK-ul. Mai multa informatie va fi disponibila dupa ce soseste in tara de destinatie".
Asadar, pachetul tau este in process de plecare din UK, dar inca nu a plecat.

| SteauaFermecata402 explică (pentru Violleta2022):

Buna! Coletul meu a ajuns in Romania pe data de 18 ianuarie si astazi a primit o actualizare si spune "In transport-Plecat din BSI Bucuresti"

| mihai69 a răspuns:

De obicei, fiecare firmă de curierat / coletărie are propriul sistem de codificare a pachetelor manevrate, deci da, probabil vei primi un nou cod când va fi preluat de poșta română.