| Fanatic a întrebat:

Sa zicem ca prietenul vostru cel mai bun ar fi un criminal, si va dezvaluie secretul, ce ati face:ati ramane prieteni?

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Uite care-i faza, unii considera prietenia prea prietenie, si daca e in locul tau, ramene prieten cu acea persoana...
Eu nu as face asa ceva, nu conteaza cat ar fi de apropiat prietenul meu, e un crimina, il spun la politie si gata. Nu vreau sa-i fac probleme de genu sa-l spun rudelor persoanei care a fost omorate de el etc, pentru ca desii este criminal mai este si om, si nu mai suntem pe vremea lui Tepes sa fie pedepsit astfel.
Eu unul nu as mai fii prieten cu cineva ca el, si spre binele lui m-as duce la politie, pentru ca daca fuge si se ascunde, apoi se afla o sa primeasca puscarie de 3 ori mai mult decat ar primii asa, pentru fuga.

| AliceAll a răspuns:

Hai sa-ti spun o poveste:
eu am un prieten criminal, si stii km stiu asta?
el mia povestit: a omorat o femeie taiandui franele la masina deoarece se vedea cu tatal lui, a furat 3 telefoane si alte lucruri urate(are 16 ani). si de asta eu nu mai sunt amica cu el, nu mai vorbesc cu el. pur si simplu nu mai am nici un contact cu el. asta pentru binele meu. deci iti dau un sfat: mai bine iti gasesti alti prieteni pentru ca sunt o gramade de persoane pe lumea asta care au bunul simt si care sunt bine crescuti... nu vreau sa spui ca iti dau un sfat prost... tu faci cum vrei, e prietenul tau si alegerea ta eu sper ca te-am ajutat spunanduti si povestea mea :*