| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-ati simti daca prietenul vostru ar fi in clasa cu voi si ar sta numai cu prietenii lui, iar voi ati fi renuntat la prieteni pentru el, si ar veni la voi numai cand ar avea nevoie? Ce ati face?

Răspuns Câştigător
| dafna a răspuns:

Mi-as vedea de viata, as relua relatiile cu prietenii mei, mi-as trai adolescenta, nu sa ii fac lui in ciuda ci doar ca sa ma simt eu bine, poate in timp as gasi si pe altcineva.
O relatie care a inceput asa nu lasa loc de sperante de mai bine. Respecta-te tu pe tine, daca altii nu o fac si iesi dintr-o asa relatie. Ascunsi bine, probabil, exista si oameni de calitatea, care stiu sa pretuiasca sentimentele, persoanele. Nu-ti strica sufletul in relatii din astea egoiste.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| emy a răspuns:

Eu, una, i-as spune in fata ceea ce gandesc.Nu l-as taxa imediat, l-as lasa sa-mi explice.

| Enigmă a răspuns:

Buna Barbiii,
Uite, eu sunt de parere ca ar trebui sa ii spui lucrurile astea in fata, pentru ca poate nu isi da seama de ceea ce face.
Apoi, daca comportamentul lui nu se imbunatateste, dai papuci, si o sa vada ce rau e fara tine!
Iti tin pumnii, dulceata! kiss

Bafta! :]

| Denisa a răspuns:

L-as parasi sau daca l-as iubi, as discuta serios cu el.

| TormentOfSins a răspuns:

Care e problema ta ca sta cu prietenii lui e la scoala doar sau vrei acum sa isi schimbe viata pentru tine sa numai se vada cu prietenii lui ca asa ai chef tu?
Nu cred ca el ti-a cerut sa numai ai nici o prietena daca vorbesti cu el, aia a fost decizia ta sa stai bosumflata fara prieteni la scoala ca ai iubit domne

| marthaa a răspuns:

Primul lucru pe care ar trebui sa-l faci este sa-l trimiti la prieteni cand are nevoie de ceva de la tine.Stiu poate iti este greu sa faci asta.Dar tu i-ai permis sa faca toate astea.Fi mai indiferenta.Indiferenta a avut succes tot timpul.Asa l-ai putea schimba.Lasand lucrurile asa nu vei rezolva nimic si numai tu vei suferi.Tu trebuie sa te schimbi.ca sa-l poti schimba. Daca te iubeste nu va renunta la tine, daca va renunta inseamna ca nu e pentru tine.

| KaTtY a răspuns:

Buna
eu i-as spune ca nu imi place ce face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In locul tau m-as simti naspa de tot, dar i-as da papucii.Baiatul ala ar trebui sa stea mai mult in jurul tau.Nu zice nimeni sa renunte la prieteni,sunt sigura ca nici tu nu i-ai pune aceasta conditie,dar nici sa te neglijeze in halul asta! Cum adica vine la tine numai cand are nevoie? Oricum,iti spun eu ca nu merita!winking Uite, iti las id-ul meu sa-mi povestesti mai multehappyPoate te pota juta cu vreun sfatwinking florydanyela
Pa, pa!kiss

| LuCyAn_4180 a răspuns:

Pai eu unul as vorbi cu el si as lamuri situatia inseamna ca el nu iti ieste prieten cu adevarat daca el vine la tine numai cand are nevoie de ceva si incearca sa vorbesti cu el sa fiti prieteni adevarati sa va ajutati unul pe celalat si incearca sa iti mai faci si allti prieteni sau macar amici dar totusi e bine sa ai un prieten bun in clasa care sa ii poti spune ce ai tu pe suflet si alte chestii deci incearca sa vorbesti cu el deschis. Mult Succes!

| Sh2d0w a răspuns:

L-as injura si pe deasupra l-as si bate big grin.

| iubitzica a răspuns:

Pai in primul rand nu are rost sa te enervezi Barbiii. Nu uita ca baieti sunt cu doi ani mai imaturi decat varsta pe care o au si probabil in momentele cand tu iti petreceai timpul cu prietenii el se mai juca sau mai stiu eu ce. In plus nu trebuie sa renunti la prieteni pentru. el deoarece baieti vin si trec, iar prietenii raman pe viata.