| 123456 a întrebat:

am si eu o problema dimineata cand ma trezesc bine nu numai am niste intepaturi in burta ceva mai jos pe langa buric de o parte si de alta, in plus nu mai am nici pofta de mancare mie scarba de aproape orice mai ales ce e cu grasimi. si in plus intr-o saptamna mentionez cand am fost si la ciclu am slabit foarte mult. n-am mai patit asa. ce poate fi?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O afecțiune internă, o anemie, orice.
Numai un control medical poate spune ce ai!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

"Intepaturile" in zona buricului sunt semn de gaze. Din ce povestesti acolo, ai o indigestie; in plus, faptul ca nu mai tolerezi grasimile ma face sa ma gandesc la o boala gastro-intestinala (inflamatorie).
Sfatul meu este sa te duci repejor la medic, sa vezi ce e si sa te tratezi. Nu te speria, la varsta ta (pe care nu o cunosc dar presupun ca e sub 20) cu siguranta nu e cancer.

| DeeDee a răspuns:

Lol, nu vorbeam in necunostinta de cauza. Sunt studenta la medicina in anul 4, ii spuneam de unde sa inceapatongue

| stanly7 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| Yoshi87 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa consulti un medic...simptomele acestea nu pot fi de neglijat...