| JaneEyer a întrebat:

Sal TPU, am o intrebare pentru voi, sunt chiar curioasa. Voi credeti in sfarsitul lumii? Daca da, care este varianta voastra? Si cand se va intampla? Funda pentru cel mai bun raspuns.happy

Răspuns Câştigător
| Poison_7046 a răspuns:

Daca sfarsitul lumii era un fapt concret, nu se facea nimic public. Gandeste-te ce haos ar fi, in 3 zile s-ar duce totul de rapa. Sfarsitul lumii este mult spus; am putea spune ca este sfarsitul celor arventisti, cu o credinta bolnava in Dumnezeu si in Biserica, dar fara sa gandeasca mai departe. Un preot tanar va spune ca in 2012 se vor arata lucruri pe care nu ni le putem imagina si doar cei care sunt deschisi la minte pot face fata, restul vor innebuni. Ati auzit de lumi paralele? Documentati-va despre acea biserica surpata din Moldova, unde se aud cantarile preotilor din pamant si nimeni nu are o explicatie logica, sau despre mormantul pe care pui urechea si auzi cum iti striga numele. Nu am postat pentru a castiga o funda, dar vorbind cu un preot care imi este prieten, mi-a aratat ca gandirea lui este cea care este scrisa in "anumite carti" si tind sa cred ceea ce a spus el.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stiu, astept rezultate 21 dec 2012, lol daca e sa murim eu nu mai ajung sofer pe trailer, partea buna e ca stiu ca asa scap de viata oricum m-am saturat de ea, sa vedem ce va fi poate nu murim.

| Vizitiul a răspuns:

Stii care e problema? Nu exista "cel mai bun raspuns".

| Adorable a răspuns:

Cred ca Dumnezeu va alege timpul potrivit. El ne cruta, el ne creaza, el ne distruge si ne ofera o noua viata.
Desigur! Sfarsitul lumii exista, numai ca nu este precis cand va fi.
Cred ca in 2012 va exista doar o evolutie a creierului si ADNului uman, unde doar cei tari vor rezista transformarii, evoluand din homo sapiens in homo intelectus.

| theorizer a răspuns:

Ca si pe TPU, sfarsitul s-a produs deja, mai trebuie doar sa ne obinuim cu ideia rolling eyes

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiTT a răspuns:

Nu cred