| Izz a întrebat:

Credeti ca va veni sfarsitul lumii? Argumentati(funda pentru. cel mai inteligent raspuns)

Răspuns Câştigător
| Tymmi a răspuns:

Nu cred ca o sa vina in 2012. O sa vina cand vrea Dumnezeu, nu cand prezice un om.

5 răspunsuri:
| Biu a răspuns:

Hmm. Toata lumea zice ca in 2012 va veni SFARSITUL LUMII, nu este adevarat, Dumnezeu si acum poate sa faca sfarsitul lumii, nu stiu ei cand si cum ve veni sfarsitu lumii, cum vrea Dumnezeu.

| ERMO a răspuns:

Nu va avea loc sfarsitul lumii.Este doar o prostie data de massmedia pentru raitinguri.Citeste asta cu atentie si te vei convinge

http://anul2012.ro/
Sa nu crezi nimic in viata fara sa inspectezi si tu.

| Tudor1212 a răspuns:

Sunt 2 legi din fizica al dinamicii sau ceva de genu care zic ca nimic nu se pierde doar se transforma si ca nimic nu este etern...acum alege pe care vrei dar eu cred ca va veni sfarsitul lumii.

| adelynaa a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii in 2012 cum sustin unii.
in biblie scrie ca apocalipsa va fi la a doua venire Lui Dumnezeu pe pamant at. va fi sfarsitul lumii nu cand zic unii ca va fi nu stiu ce gari negre si etc etc. asta e o prostie, banalitate
sfarsitul lumii nimeni nu stie numai cel de sus
poate sa fie in orice moment azi maine peste un an 2/3... 1000 de ani candva fi va fi si toti vom plati pentru. pacatele noastre
si la cum suntem de pacatosi in ziua de azi noi grabim apocalipsa
si semnele apocalipsei nu va fi "gaurile negre" ci altele cum ar fi inundatii.cutremurele... adica hazardele naturale

| Naitro a răspuns:

Asta e destul de imposibil.Gaura aceea neagra de care tot e vorbeste e la distanta de cativa ani lumina de noi si mitul acela cu calendarele maiase... ei bine acela este politeism.Deci nu.