| mia_8736 a întrebat:

Sal TPU.am si eu o intrebare:cum pot sa sterg un prieten de pe facebook, nu stiu cum.

Răspuns Câştigător
| Merrycriss a răspuns:

Da mergi la account apesi pe edit friends si in dreptul fiecarui persoane este un x apesi pe x-ul persoanei care vrei sa stergi happy

5 răspunsuri:
| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai te duci pe profilul respectivei persoane si acolo mai jos de poza lui iti apar tot felul de optiuni si una dintre ele este : UnFriend(in engleza) si Sterge acest prieten (in romana)! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| 亚历山 a răspuns:

Intri pe pagina respectivului care vrei sa-l stergi de la prieteni si jos de tot in stanga ai "Scoate din lista de prieteni"
Succes!

| ro0xyy a răspuns:

Intra pe facebookul persoanei respectiva, o sa iti apara poza de profil a lui/ei, sub poza prietenii si nr.de prieteni pe care ii are persoana respectiva, iar mai jos ai 3 optiuni, dai click pe a 2 a: ''Scoate din lista de prieteni", o sa iti apara o casuta in care scrie Eşti sigur(ă) că vrei să elimini pe din lista ta de prieteni? si apesi Scoate din lista de prieteni

TI-am spus fiecare pas pe care trebuie sa il faci, sper ca te-am ajutat

Fundita?puppy dog eyes

| ClarissaMrc a răspuns:

Foarte simplu si usor. Din "acasa" cum ti se deschide pagina dai la "contul meu" si apoi la "editeaza prieteni" si acolo iti vor aparea toti prieteni tai si in dreptul fiecaruia va aprarea un "X" daca dai acolo te va intreba " Esti sigur(a) ca vrei sa il elimini pe... din lista ta de prieteni?" si ai " da" sau "nu" logic. Sau dai pe "x" la informatia prietenului respectiv de pe peretele tau si ii dai " ascunde mesajele de la..." si iti va aparea "vrei sa o/il stergi din lista de prieteni?" si tu ii dai "da". Sper ca te-am ajutat! :*

| Saphira a răspuns:

Intri pe pagina persoanei pe care vrei sa o stergi si dai jos, sub prietenii lui/ei. unde ai mai multe optiuni. Dai pe: Scoate din lista de prieteni. ':* Sper ca te-am ajutat! 'big grin.