| Rock19812 a întrebat:

Vreau sa invat engleza foarte bine. Puteti sa-mi dati niste idei,siteuri sau tutoriale(dar va rog fara sa comand ceva, sau sa-mi spuneti sa fiu atent la oracrying)DAU FUNDA! scuze de categorie

4 răspunsuri:
| dudu13 a răspuns:

Gasesti multe lectii de engleza pe FL.

| katherine585 a răspuns:

Si eu vreau sa invat engleza foarte bine.
Inainte sa ma culc, imi pun video-uri in engleza si pana adorm ascult.
Aici de exemplu gasesti multe: http://www.youtube.com/user/duncaninchina?feature=watch
Sau poti sa mai citesti cate o pagina pe zi dintr-o carte in limba engleza si sa o traduci in mintea ta.
Astfel am inceput si eu cu o pagina, doua si astazi citesc o carte in lb. engleza de 500 de pagini in cateva zile.
Trebuie sa ai initiativa si sa nu te lesi, Bafta!

| Adellin a răspuns:

Eu stiu foarte bine engleza si am invatat doar din jocuri... laughing joacate shootere cu gameplay bun si o naratiune buna unde sa apara multe texte, recomand crysis, bafta

| GrandMastep a răspuns:

Livemocha.com