| deleuandrei a întrebat:

Sall all. spuneti-mi un program in care sa ma invete cum sa tastez fara sa ma uit la taste. mersi

Răspuns Câştigător
| radicalthinker a răspuns:

Salut. Sunt multe programe, dar după ştiinţa mea în limba engleză. Eu am făcut în felul următor:
-- am învăţat tastele pe de rost; nu e mare lucru, îţi ia câteva minute.
-- am învăţat poziţia degetelor, adică faptul că degetul arătător de la mâna stangă stă pe f şi cel de la dreapta pe si, cu cel stâng gestionezi g, r şi t, cu cel drept h, u şi y
-- am luat un text în limba română, cu diacritice pe care l-am introdus de mai multe ori.
După 16 ore de exerciţiu, desigur, nu într-o zi, ci într-o săptămână, am ajuns să scriu fără să măi mai gândesc la taste. Primele 2 3 ore de exerciţiu sunt mai grele, după care
îţi dai drumul.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ehh. daca ar exista ...ar fi bine happy
Dar cu timpul vei reusi sa scrii si fara sa te uiti la tastaturawinkingAsta prin exercitiuwinking
Succes!kiss

| fluturas a răspuns:

Nu cred ca este asa cevahee hee

dar daca tastezi mult o sa te obisnuiesti happy
incearca sa scrii cat mai mult la taste pana ce o sa stii fiecare litera in ce zona a tastaturii se afla happy big grin si apoi incerci sa tastezi fara sa te uiti la tastatura happy bafta! cu timpul vei reusi si fara sa-ti dai seamawinking

| User a răspuns:

Program care sa-ti dea mancare fara sa deschizi gura nu vrei?

| Ionutzsa a răspuns:

Nu exista asa ceva tongue
Dar sunt sigura ca exercitiul este "mama invataturii".
Ai putea scrie in fiecare zi un text sau ceva si o sa vezi ca o sa sxcri din ce in ce mai repedebatting eyelashes

| dadaaaaa a răspuns:

Paul27 rolling on the floor

| danbnz a răspuns:

Exercitiu... o sa te obisnuiesti, pina la urma e vorba de rutina. Am cautat si eu asa ceva acum citiva ani cind mi-am dobindit primul pc. Si acum tastez ca un drac infierbintat. E vorba de obisnuinta. O capeti cu timpul...

| dalea a răspuns:

Iti dau un link, poate te ajuta cu ceva http://wareseeker.com/free-easy-typing-lessons/.
@paul27 nu crezi ca ai o ironie gratuita? S-a exprimat foarte clar in intrebare.

| madalynaaa a răspuns:

Paul27 rolling on the floor

| ciupy a răspuns:

Nu`ti trebuie program exerseaza singur si te obisnuiesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Odata ce te obisnuiesti sa scrii repede, te vei obisnui si sa nu te mai uiti la taste...