| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Cine poate sa-mi spuna si mie cum fotografiez jocurile sau diverse programe pr calculator. Eu as vrea la un joc sa fac acest lucru, deci aveti vreun program? Dau fundita daca merge kiss

Răspuns Câştigător
| e m i l y a răspuns:

Cred ca te referi la urmatoarea faza: cand respectivul program e pornit, deci apare pe ecran, apesi PrintScreen de la tastatura (poate fi prescurtat PrtScr) pe urma intri in paint si apesi ctrl + v.

4 răspunsuri:
| Dazzzie a răspuns:

Pai faci print screen din calculator
daca ai laptop -> Apesi butonul Fn + butonul prt sc si ti putin apasat pe amandoua, dupa aia deschizi paint si apesi pe CTRL+V
daca ai calculator normal apesi doar pe prt sysrq si dupa aia intrii in paint si CTRL+V
:d
sper ca te'am ajutat.; d

| N3X7 a răspuns:

Faci screenuri adica apesi print si dai paste in paint (la laptopuri FN+insert)
sau pentru a fotografia in desktop foloseste si u cam studio hypercam3...

| ea_6589 a răspuns:

Nu ai nevoie de un program tot ce trebuie sa faci este sa apesi pe butonul print screen (prt scr) de pe tastatura si apoi sa te duci in paint si sa apesi Ctrl+V, iar apoi sa salvezi imaginea in formatul dorit (jpeg. alea alae) Sper ca am fost de folos :*

| Theodor2010 a răspuns:

Este un program foarte util se numeste camstudio(eu il flosesc si e super) uite aici link-ul cu un tutorial care iti spune de unde sa-l iei si cum sa-l instalezi/sa-l folosesti http://pc-config.info/cum-inregistrezi-ecranul-desktopului-cu-camstudio/ funda?:D:D:P