| DaDuSH a întrebat:

Sall cum as putea sa sar intre 1, 50m-2m lungime de pe loc, maine am proba la ed.fizica si trebuie sa depasesc 1, 60

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. De pe o zi pe alta, mare lucru nu se poate face. Dar, totul depinde de mentalul tau. Acuma sa incep, cam cum ar trebui sa sari, ce tehnici se folosesc, este in zadar. Nu este timp. In schimb, poti sari cu mult mai mult, numai prin mental. In momentul sarituri, gandeste-te ca corpul tau este usor ca un fulg sau ca o pana. Vei vedea ca va functiona foarte bine. In al doilea rand, in momentul sarituri, incearca sa meditezi la distanta pe care vei vrea sa o sari, ma refer la distanta luata la ochi. Garantat, vei sari cu mult mai mult. Succes, si nu te lasa. Pa

4 răspunsuri:
| AsiSoyYo a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi...

| DaDuSH explică:

Am sa incerc ideea ta, vin peste putin timp cu un edit

| DaDuSH explică:

Si baru si tkb au ideei buna, a mundoua au mers, dar nu stiu care sa o pun castigatoarebig grin

| tbk a răspuns:

Eu am 15 ani si am sarit 2, 25 M si fara nici`un antrenament totul depinde de picioare cand sarit incearca sa ti le duci cat mai infata si cand ajungi aproape de sol aterisezi pe calcaie