| PandaGirl a întrebat:

Sall! De ce toata lumea imi spune ca sunt frumoasa, dar baiatul pe care il plac nu prea cred ca ma place? Cam toti baietii din cls imi tot spun ca sunt frumoasa.Intr-o zi mergeam pe strada si au trecut doua fete pe langa mine.Si una dintre ele a spus "Uite ce fata frumoasa". Sau a intrat in alta zi o alta fata si colegul meu de banca facuse ceva, iar acea fata ii spune profei "Baiatul de langa fata aia frumoasa a facut!"Si sa va mai spun inca o intamplare (mi-e lene sa mai le scriu pe toate). Mergeam cu veri mea pe strada si trec doi baieti cu bicicleta. Unul dintre ei spune "Frumoaso!". Si veri mi-a spus ca de mine ziceau ca a intrebat celalalt "Care? Cea din stanga?", iar celalalt a spus "Da!"

Si nu inteleg de ce el nu ma place.De fapt nici nu prea stiu daca ma place, caci el e mai mare si suntem in clase diferite!

P. S. Nu eram machiata si nici aranjata cand s-au intamplat lucrurile astea.Eram in haine decente.

Răspuns Câştigător
| BeautyTeacher a răspuns:

Mai fata nu s-a laudat doar ca a zis ca e frumoasa sa intelegem, daca zicea ca e urata noi normal ca ziceam pai daca esti urata nu te place.Pai uite, el ori are probleme cu vederea, ceaa ce nu credlaughing, ori tipu e prea increzut si chiar trebuie sa ii dai o lectiedevil:ignora-l o perioada, apoi surprinde-l cu un look nou si apari in fata lui, trasnsmite-i mesaje care sa ii starneaca curiozitatea.hai succes:*:*

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Una e sa fii frumoasa si alta este sa fii atragatoare. Cu cat inveti mai repede lectia asta de una singura cu atat mai bine pentru tine.

| MikyMi a răspuns:

Chiar daca esti o fata ff frumoasa nu e obligatoriu ca toata lumea sa-ti fie la picioare. Aveam si eu o colega foarte frumoasa pe care o indragea toata lumea si ii spuneau nonstop cat e de frumoasa (nu avea fite era super de treaba), dar ea placea un baiat care nici macar nu o observa si a trebuit sa lupte pana s-a indragostit si el de ea! A suferit mult dar acum sunt impreuna si sunt fericiti!
Fa-te placuta si pentru el, acorda-i putintica atentie pana te observa si dupa aia lasa-l pe el sa faca urmatorul pas.
Bafta multa!

| Domyno a răspuns:

Tipic, celor fara creier! Deci toata lumea iti spune, pe strada la scoala, acasa, in parc, etc etc etc ca esti frumoasa... "frumoaso" fa-te fotomodel! Si tu il placi pe acel baiat ca e frumos? La cum ai pus situatia, poate ca esti frumoasa dar in cazul in care nu stii conteaza si ce "ai la mansarda" si poate acel baiat, tine cont si de astawinking

| Angelina01 a răspuns:

Fata nu stiu ce sa sp intreba-l ca nu te costa nimic

| Acvila a răspuns:

rolling on the floor
ar trebui sa faci un roman!

| ҡđų' a răspuns:

Nu trebuia neaparat sa te lauzi atatlaughing
pur si simplu nu esti genul lui

| adysor_2849 a răspuns:

Poti fi super frumoasa daca esti foaarte fitoasa(Dupa cat te lauzi sigur esti)

| PriiNcess a răspuns:

Ai hi5? da-mi linkulhappy

oricum ar fi.toti suntem frum in felul nostru.si nu ar trebui sa te schimbi pentru nimeniwinkingchiar daca placi aceea pers si ca la randul ei, sa te placa ar trebui sa te schimbi eu zic ca nu merita...cne te love struck te accepta asa cum esti si nu o sa incerce sa te schimbe...

| Ofiintă a răspuns:

Daca stai sa te gandesti toti patzim asa deci nu esti unicata, poate baiatul ala te place doar ca nu vrea sa te bage in seama din cauza frumusetii tale deoarece crede ca esti prea bun pentru el eu zic sa-i faci mici complimente si se inbunatatesc lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate chia asta ar fi cauza, incearca sa nu te mai machiezi pentru el o data de doua ori, pana observa diferenta, daca nu este asa, imi pare rau sa spun, dar poate nu ii place personalitatea ta.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca are o relatie? sau daca nu poate ca nu ii plac fetele care, din anumite motive se cred importante? Ai incercat sa intri in vorba cu el? Il cunosti? Poate ca ii place de tine numai ca nu vrea sa recunoasca

| exa a răspuns:

Vaai lauda asta laughing

infine. stii cum ii pentru unii baieti nu conteaza cum areti conteaza cum esti in interior. Asa ca poti fi si nu stiu ce printesa si nu stiu cat de frumoasa daca baiatu nu ii atras de tine Nu ii nu ai ce sa faci. Nu merita sa te schimbi pentru unu baiat. Sunt si alti baieti pe lume care poate te vor aprecia mai mult

| sandrykskumpyk a răspuns:

Pai poate ca nu vr sa stii ca ii place de tine. Sau are prietena.