| darkmihai a întrebat:

Sall! imi spuneti niste poezi amuzante (facute de voi) dau! FUNDA! +vot celui care are cea mai amuzanta poezie

Răspuns Câştigător
| AsVreaEu a răspuns:

Scoala este o teroare
cand o vad in pu** ma doare
cai atata de a'dreacu
ca ma dau dea berbeleacu

la unii scoala le place
ca is Pu**ngii si nau ce face
noi suntem cu mintea buna
ca ne gandim toti impreuna

toata lumea strigati cu mine
la scoala nime nu mai vine
ca nu te invata nimic
doar sa fii prost si tampit

Scoala vine
O teroare ca de ea
in pix ma doare.
Cand o vaz si ametesc

De profi
ma pentru lipsi
ca is numa pu**angii

De profe
Ma doare-n pu**
ca is numa
scrum si fum

De teze
ma ingrozesc
ca ma fac urat sa visez

4 răspunsuri:
| AsVreaEu a răspuns:

Somnoroase profesoare,Pe la clase se aduna,
Se ascund dupa catedra,Noapte buna!
Si elevii toti suspina,Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla Somnu-si face.
Un elev iese la tabla Printre cifre sa se incurce,
Fie-ti zecele aproape, Lasa proful sa se culce.
Peste-a fizicii probleme, Elevul sterge tabla luna,
Totu-i vis si armonie Cand se suna

| AsVreaEu a răspuns:

Somnoroase profesoare,Pe la clase se aduna,
Se ascund dupa catedra,Noapte buna!
Si elevii toti suspina,Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla Somnu-si face.
Un elev iese la tabla Printre cifre sa se incurce,
Fie-ti zecele aproape, Lasa proful sa se culce.
Peste-a fizicii probleme, Elevul sterge tabla luna,
Totu-i vis si armonie Cand se suna.

| AsVreaEu a răspuns:

A-nceput de ieri sa cada Cate un elev pe strada Si mai cad in continuare De a tezelor teroare. Ca au profa la romana O vaca nebuna, Si la mate un mistret, O clasa ca un cotet. La fizica si chimie, Cate-o sperietoare vie, Numa trei stiu ca sa puna Si sa urle pan la luna. La istorie, ce sa faci, Profa te scoate din draci, Ca la teze si lucrari Da note la? domnitori? Iara aia de geografie, Dobitoaca de cand se stie. La civica un magar, Vanzator la aprozar, Vine ca sa ne invete Ca-n guvern sunt numa zdrente. La muzica un tembel, Canta numa pentru el, La desen o sclerozata, Vrea doar opere de arta. La latina au o ciuma, Mananca doar matraguna, Se uita la tine-o data Ai cosmaruri viata toata.

| elutzyka a răspuns:

Popa intra in biserica preoteasa ii pune piedica fatu striga din altar ma boule nu fi magar. doamne miluieste popa prinde peste pestele o scapat si popa so ****.