| L7L a întrebat:

Sall TPU, ce liceu este mai greu de mate-info sau economic turism si alimentatie? vreau sa si spuneti dc ar fi mai greu sau mai usor. Si unde se face mai multa geometrie DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| katherine09 a răspuns:

La mate info este foarte greu. Orarul este destul de incarcat, iar profesorii au foarte multe pretentii fiind cel mai bun profil. Romana se face aproape cat fac cei de la filologie. Geometrie se face prin clasa a 9-a si a 10-a din a 11-a se face mai mult analiza.

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

La mate-info e cel mai greu. Si geometrie NU se face deloc.

| Fαntαsy a răspuns:

Poi mai greu, "dupa parerea multora" este la mate-info. (daca intelegi notiunile de baza nu ti se va mai parea greu daca vrei sa mergi pe drumul asta.)

Si geometrie sigur ca se face mai mult la mate-info decat la turism si alimentatie, pentru ca ai ca profil matematica. happy