| MaraloiuGeorge a întrebat:

Cine imi spune o poveste de groaza?

Răspuns Câştigător
| Vreausăajut1720 a răspuns:

Într-un sat este o casă părăsită, iar vreo 3 oameni stăteau şi se distrau în fiecare seară acolo.
Un prieten de-al lor, un om bătrân îşi mai lasă oile prin grădina casei pentru că este iarba bună pentru oi.
Şi într-o zi ei au găsit o oaie moartă, şi au îngropat-o în grădină, i-au pus un semn la ea ca să ştie unde au îngropat-o.
În aceea zi, eu au încuiat uşa casei aceleia, şi au pus nişte scânduri pe uşă ca să nu intre nimeni pentru că becurile şi prizele sunt alimentate cu curent, şi să nu intre cineva să consume.
A doua zi au plecat la lucru pe câmp, a treia zi au venit şi au descuiat uşa, şi ce credeţi că au găsit în casă? Oaia moartă cu maţele scoase, iar pereţii plini de sânge.
Cei 3 au spus că nu avea cum să intre cineva pentru că numai ei aveau cheia şi au bătut scânduri în uşă şi au sigilat-o.
Un bâtrăn de acolo, le-au spus că în casă aceea a murit o femeie electrocutată, şi că se mai aud aseara zgomote ciudate venind din casă.
După ce s-au întâmplat acestea, ei nu au mai intrat în casă, ci stăteau numai prin curte, şi într-o seară au văzut că pe acoperiş, au început tiglele, să se mişte şi dintr-o datp un vânt puternic.
Când au văzut, au fugit spre poartă, dar când au dat să o deschidă nu au putut, poarta era încuiată.
Atunci au sărit poarta, şi nu au mai mers acolo niciodată.

2 răspunsuri:
| Aurashyk a răspuns:

...gle.md/url

sunt mai multe funda?

| NarciiIrimia a răspuns:

Euuu!